Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz DiXoN008 #2419 üzenetére

    Nem vagyok a téma moderátora, csak sokat jár a szám a notebookos topikokban. :)

    A kép alapján úgy nézem, hogy az egy új nx szériás HP gép, tehát a gyártó alsó kategóriája. Apróbb illesztési hibán nem lepődnék meg, de ugye említette már tulaj a topikban, hogy nemigen meri egy kézzel az egyik oldalánál fogva megemelni a gépet, mert recseg-ropog. Ezt azért a HP nem engedi meg magának a legolcsóbb gépeinél sem.

    A gyártók pillanatnyilag az első notebookot vásárlókra utaznak - különösen ebben a régióban. Az első notebookot vásárlókra pedig igaz az a tétel, hogy fogalmuk sincs, hogy pontosan mire való egy notebook, és az asztali gépeken szerzett tapasztalatok alapján döntenek. Írom ezt anélkül, hogy bárkit megbántanék, hiszen én is ugyanígy kezdtem, nem is olyan régen: 3 éve volt talán, hogy az első saját gépemet vettem, egy mobile Athlon procis Sony Vaiot. Legalább a minőségére nem lehetett panasz, de nagy volt, nehéz melegedett, és alig ment valamit akkuról. A teljesítményével nem volt gond, tudott mindent amit kellett, sőt. Mostanra mégis eljutottam egy business class subnotebookig. És hogy hol volt a kompromisszum? Nos, én a garancián és a kapcolt szolgáltatásokon spóroltam: asis HP-t vettem 3 helyett 1 év garanciával, oprendszer és lokalizáció nélkül. Viszont annyiért, amennyiért itt a FuSi belépőszintű modelljeit keresik sokan: a nettó 200e Ft-os kategóriában.

    A gép full fémházas, alig több mint 1,5kg, meg merem emelni bármelyik sarkánál fogva, nem kell félteni, hogy karcolódik, hogy melegszik, benne van minden, amit egy notebooknak tudnia kell, és 5 óra fölött megy akkuról. Játszani és fotókat szerkesztgetni meg ott van az asztali gépem.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák