Aktív témák

  • perepunk

    csendes tag

    Tisztelt hozzáértő szakmabeliek!

    A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Fujitsu Siemens Amilo La1703 laptop. Apró pénzért jutottam hozzá, "állítólag" kisebb hibája van. Nah most akitől vettem a következőt tette szegény szerkezettel: véleménye szerint lemerült benne az elem, és "szakbarbár" módjára saját maga szerette volna megoldani a gondot, tette ezt úgy, hogy az alaplapról az elemet "szakszerűen" leszedve, egyszerű szigetelőszalagos megoldással egy újonnan vásárolt elemhez kötötte a laphoz futó kábele végét. Állítólag ezzel a megoldással még ment s szerkezet, de ha nem érintkezett normálisan akkor nem kapcsolt be. Ilyen előélettel vettem magamhoz szegény kicsikét, és a fedlapot leszedve megtapasztalhattam ténykedését. Gyakorlatilag hazaérkezvén a töltést vette, azóta se kép se hang (töltés után már nem adott életjelet). A kérdésem a következő lenne: Milyen néven kell alkatrészt vásárolnom hozzá? Gondolok itt arra, hogy ennek az elemnek szerintem volt valami tartó konzolja stb, illetve kell-e bele valami speckó elem? (ha kell akkor mennyiért lehet kapni?)
    Illetőleg "tanult kollégám" ténykedése okozott-e valami maradandó kárt? (külsérelmi nyomokat én nem látok rajta) Én nem merem nagyon megbontani, így inkább a véleményeteket kérném menthető-e még a dolog?
    Illetve okozhatja-e ez a kokány megoldás azt, hogy nem kapcsol be, vagy számíthatok más jellegű gondokra is? Válaszaitokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Dell XPS

    veterán

    válasz perepunk #1 üzenetére

    Hali,

    Sikerült megoldást találnod a problémára?

    Üdv, Dell XPS

  • Dell XPS

    veterán

    válasz perepunk #1 üzenetére

    Egy kép az alaplapról, ill. CMOS Battery -ről.....[link] Nincs foglalata, alulról van ragasztva..(nyilván a műanyag védőrész) itt kapható: [link]

    Kicsit furcsának tartom, hogy nem indult el, hiszen a BIOS (CMOS) Battery a nevéből adódóan a beállításokat tárolja (óra, dátum,biztonsági,stb..), hogy kikapcsolt állapotban is megőrizze ezeket.

    Segítségedre lehetnek még az alábbi fórumok: Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma!) Notebook hibák

    Nagyon egyéni probléma ez, ezért legközelebb az adott "fórumokon" keress légyszíves megoldást, ráadásul, sokkal nagyobb esélyed van rá! (lehet, hogy már túl is lennél rajta)

    Remélem sikerül megoldani, és választ találni a kérdésedre. :)

    Üdv, Dell XPS

Aktív témák