Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz trball #21369 üzenetére

    nálam (x-t1) most pro neg hi van, color +1, sharpness +1. jobban tetszik egyelőre, mint a velvia + 0 értékek.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • madgie

    titán

    válasz trball #21369 üzenetére

    Az X-T2 nagyjából ugyanazt a JPG motort használja, mint az összes többi X-Trans III gép, magyarul igen, finomabb minden filmszimulációja, mint a hozzá képest baltával faragott X-Trans II vázaké. Ez utóbbi nagyon hirtelen csapja le a feketéket, ami lehet, hogy neked szimpatikus, de sokan jobban szeretik az eredeti X-Trans finomságait, amihez pont az X-Trans III áll közelebb, hovatovább a GFX még finomabban kezeli a tónusokat, mint mondjuk az X-T2.

    Természetesen ezen lehet durvítani, be tudod ejteni az árnyékokat a shadow tone tekergetésével, míg X-Trans II-n hiába tekerted ezt negatív irányba, képtelen volt igazán finoman, filmesen kezelni azt.

    Szerintem kakukktojás az X-Trans II, én pont ezt szerettem a legkevésbé benne, mindig küzdöttem a tónusokkal, anno az X-E1-gyel meg mondjuk azon röhögtem, hogy sehogy sem tudott a Lightroom annyira finom gammát kihozni az bebukásközeli feketékből, amit az csuklóból kirázott Proviában, JPG-ből.

    Ha meg kirobbanó Velviát akarsz X100F-en, tekerd a shadow tone-t mondjuk +2-re, a colorst +4-re, az ISO-t 100-ra, hogy lecsapjon a csúcsfények felől és exponálj kicsit alá. Ha kell, emelj pluszban még a highlight tone-on is. Persze ez nem minden esetben jó recept, de néha baromi jól néz ki.

    Magyarul ki kell tapasztalni, melyik filmszim milyen finomhangolással működik az adott szituációban úgy, hogy az megfeleljen a te igényeidnek. Szerintem ebben jóbarát lesz az X-Raw Studio, otthon eltekergetheted majd a RAW-okat kedvedre és memorizálod, hogy jé, ennek ez kellett, hogy f@sza legyen, csinálok is így mondjuk egy Custom 2 beállítást a gépen, legközelebb legyen kéznél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák