Új hozzászólás Aktív témák

  • pethob

    aktív tag

    válasz centrino #16317 üzenetére

    Már én is! 3 napja. (A képeim nem javultak...)

    By the way, ha már itt tartunk Cactus:

    1. 3 órát szívtam mert a dobozból kivéve nem működött. Egyszerűen nem akarta vezérelni a V6 II az RF60-as vakukat. Elsütni elsütötte, de nem állította a teljesítményt. Kiolvastam a kioldó meg a vaku kezelési útmutatóját oda-vissza 3×, hátha nem állítottam be valamit. De semmi.
    Végül kitúrtam a neten, hogy frissíteni kell a firmware-t, hogy a vaku a sajátmárkás kioldóval működjön. Gratula!

    2. A vaku nagyon tetszik. (Canon 580 EX II az összehasonlítási alap.) Kicsit gagyibb a műanyag amiből össze van rakva, de még OK. A kezelőszervei jobbak mint a Canon-nak, igaz azt nem elsősorban a manuális működésre tervezték. A Cactus RF60 vezérlője első ránézésre érthető, logikus, nem kell hozzá manuál vagy felesleges tanulási folyamat. Külön kedvencem a töltést jelző hang. Úgy mint a stúdió vakuknál...

    3. A Cactus V6 II kioldó viszont übergagyi! A vakuk vezérlése még elmegy, egyedül az zavar, hogy az állító tárcsa benyomása alap esetben a vaku fényerő és zoom állítása közti váltást vezérli csakúgy mint a mellette lévő OK gomb, de ha felismerteted a vázat, onnantól a tárcsa nyomása a HSS módot kapcsolja be. Amivel csak az a gond, hogy sync speed és alatta bekapcsolod, akkor nem sül el. Viszont sajnos könnyű akár véletlen benyomni. Aztán exponálsz és káromkodsz, hogy nem villant.
    Sokkal logikusabb a HSS beállítása előtti eredeti működés, mert akkor a tárcsáról mindent lehet irányítani, amit munka közben állítani kell. A HSS bekapcsolását meg eltehetnék a menübe...

    És ezekre jön az ergonómia. Minősíthetetlenül béna. A tárcsát állandóan eltekerem véletlen is, ezzel persze elmennek a fényeim és rossz lesz a kép. (Miért nincs egy lock? Persze találtam egy fapad megoldást, mivel úgysincs négy vakum, ezért D csoport állítására teszem a rendszert, amin nincs semmi, így viszont ami fontos nem tudom eltekerni. Addig működik, amíg nem akarok 4 fényt használni...)
    A teszt elsütő gombot sikerült a legrosszabb helyre jobb oldalra tenni, amit csak bal kézzel tudsz mindenen átnyúlva elérni (mert jobbal értelem szerűen a kamerát fogod), és még ott is csak hátrafelé benyomva elég nagy erővel a kétállású gombot működik. Mivel legalább a lock mechanizmus is elég szar, így végtelen könnyű lekaratézni a kioldót a gépről a teszt gomb használatával. (Fénymérőhöz pedig nem ártana használni.) A ki-be kapcsolót és a teszt gombot meg kéne cserélni, és akkor jó helyen és nem hátrafelé kénye nyomni a gombot. Esetleg lehetne finomítani a nyomás erőn is, mert feleslegesen kemény.

    Ja és a lock gomb! X-PRO2-n még épp bezárható a kis fül, fél mm-el a záridő tárcsa felett áll meg. Persze ISO-t így már nem állítasz. De X100T-n be se lehet zárni, mert befeszül a záridő tárcsának és félek, hogy letöröm vele az egészet. Nemtom, azon majd odacelluxozom vagy mi lesz...
    Amúgy bezárva se tart elég rendesen, könnyen kimozdul, és akkor már nem érintkezik, meg behülyül...

    Hogy miért nem lehet a saját vakujuk rögzítési megoldását használni a kioldónál is? Azzal semmi gond!

    A rádiós kioldás X100T-n egyébként 1/1000-ig megy itt is, a vakut optikai triggerre rakva, az X100T vakuját meg commander üzemmódba megy az 1/4000 is. X-PRO2-n még nem próbáltam a HSS-t...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák