Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DemonDani

    addikt

    válasz Wa2x_ #21051 üzenetére

    20 warning jelzéssel le merted írni, de azért vigyázz a testi épségedre :D
    Egyébként nem csak az "öreg" mondja, hanem ezek "tények" :)

    A sima, hétköznapi nézőpontok használata fotózáskor mindig snassz, ezért is az a fotózás egyik alapszabálya, hogy ne félj összekenni magad. :))

    [ Szerkesztve ]

    NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

  • MR007RM

    addikt

    válasz Wa2x_ #21051 üzenetére

    :R Jöhet bármilyen kritika olyan részéről, aki már bizonyított itt a fórumon, mint pl TE. Van aki meg csak a száját jártatja. Akkor pár dolog hogyan gondolkodtam linkelés előtt és után.

    Nem mentem közelebb, hanem a beállításokkal próbáltam jobban gazdálkodni. A legyesnél látszik is a jobb megvilágítás(nap) mi növelte a részletesség erejét(nagyobb zoom lehetőséget biztosít romlás nélkül), viszont kinyírta a környezetet meg a légy egy részét. :) Nyilván az sem mindegy milyen megvilágítást kap a tárgy ahogy lekapom és azt hogyan befolyásolom. Általában többféleképpen esek neki a dolognak úgy ahogy éppen lehetőségem van, mert mondhatom: most egy kicsit balra tarts a bogárnak :D . A virág esetében mit tartok így szépnek: A nem beégett fehér szírmokon megfigyelhető nedvességet kb zajmentesen. Vagyis a részletekre próbáltam menni úgy, hogy nem kis zoomra volt szükségem a méret miatt, mégis szépre sikeredett szerintem. Jól közelítettem meg a témát. Persze lehetne oldalról, kicsit megdölve más szögben (legközelebb), de nekem így érdekesebb, szebb volt és a háttér is zavar néha az összképben, ami úgy másképp látszana.

    A pitypang esetében lőhetsz óriási fantáziarajzot ami mondjuk marha ronda, de legalább éles és pocsék színtelen 0 dinamikatartomány.....mint legtöbbször a 808-hoz képest és akkor mi van. Taps.

    Általában próbálok a fejre is fókuszálni, csak marha nehéz. A múltkor a méhecskésnél pl az volt, de a fotót közel sem mondanám szépnek mivel a részletek kivehetősége miatt jól ránagyítottam. Megasztán engem úgy komplett az egész foglalkoztat nem csak egy része az állatnak. Egy mozgó lekapni kívánt rovar esetében a fej a legkisebb gondom meg a szemből közelítés mikor üldözöm. :) A belinket cserebogárnál néztem a fejét is (napfény és beállás) azért is tettem azt amit. Jobb közelítést meg nem akartam a minőség miatt. Röviden nálam most ennyi. :)

    A pitypang esetében nem csak "felülről" fotóztam a tömérdek szem miatt. Azért volt annyiféle a nézet és a megvilágítás által, hogy változatos legyen. Azok az apró részletek, amiket sokszór nem veszünk észre is jó ha szempont lenne sokaknál.

    Azért a közeljövőben próbálok újítani úgy általában meg magamhoz képest is. :K Mindig vannak gondolataim azokkal kapcsolatban miket megosztok, azért is írok néha melléjük, vagyis nem spontán alkotok feltöltésileg. És persze az is benne van, hogy próbálom megmutatni úgy ahogy addig még nem volt látható akár csak minőségről van szó.

    MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

  • Blyan

    félisten

    válasz Wa2x_ #21051 üzenetére

    Mondjuk azt megnézem hogy fókuszálsz egy mobillal a rovar szemére. :D Örülsz, hogy éles lesz egyáltalán BÁRMI azon nyamvadt méhen/darazson.

    A másik, ugye amit az öreg leírt, hogy a jó fotózáshoz nem szabad smucignak lenni. Olyan 600-1000 ezerból már jó is vagy. Ja, hát igen, nem mobilról van szó.

    Az öregről meg... kb 40 a csóka.

    Szerk: a könyvei idején volt 40, most 50 körül.

    [ Szerkesztve ]

    The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

  • MR007RM

    addikt

    válasz Wa2x_ #21051 üzenetére

    Nokia 808 PureView

    apró állat katica féle akármi. Még tegnapi szülemény. Itt kifejezetten a pofira mentem mikor lekaptam. Nagyobbra közelebbire vagyis részletesebbre gondolnék, azért nem osztottam meg másokkal. De azért aranyos. :)

    MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

Új hozzászólás Aktív témák