Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AsakuraDave

    őstag

    válasz csabi0805 #36155 üzenetére

    Ilyen hamar szerintem még nem került virágboltba Forza cím :DDD Még sose toltam így őket, de a videók miatt eléggé szkeptikus lettem, mert nagyon vártam egy gyönyörű grafikájú, simcade játékot ezért kipróbáltam így tegnap éjjel.
    Hát kontrollerrel tényleg gyerekjáték az irányítás, néztem AWD, FWD, RWD autókat de nem nagyon lehetett megpadlózva kipörgetni őket, kanyarban sem, ami nem feltétlen baj mint pl FH4-ben egy RWD-vel nem tudtál elindulni a legkisebb gáztól 180fokot fordult maga körül az autó. Minden rásegítés OFF. Kontrollerel el lehet játszani vele, de az autók amiket próbáltam kb ugyanúgy viselkednek, a különbség csak a gyorsulás és fékezés. Nem érezni igazán, hogy olyan aeros autóba ültem amivel 200-al lehet kanyarokat bevenni.
    Kanyarban nagyon könnyű ellenkormányozni, a kontrolleres feedback még mindig kurva jó mint a Horizon-be, ABS-szel nem is tudok fékezni mert nem érzem mikor kezdene blokkolni a kerék és nem tudom az aktuális tapadásnak megfelelően növelni vagy csökkenteni a fékezés erejét.
    Pont most volt múlt héten talán, Assetto Corsa Competizione free weekend steamen, kipróbáltam de csak kontrollerrel volt időm, kormánnyal nem sajnos. De kontrollerrel is pár kör után profi szimulátorosok köridejétől "csak" 8-10mp-re voltam lemaradva, ami persze kurva sok autóversenyben, de meglepett, hogy a TOP szinttől, életembe először játszva, főleg kontrollerrel csak annyire kapok ki, a pályát se ismertem.
    A Motorsport grafikája nagyon fakó és nagyon rossz a pixelsűrűsége, az életlen textúrák a tipikus TAA miatt illetve érződik, hogy RayTracingre akarják erőltetni a játékost. A pályának nincs "mélysége" RTAO nélkül de a reflekciók nélkül nem lehet valamiért bekapcsolni, szerencsére abből meg enged kettő félét választani a csak az autók vagy minden(pálya épület stb)., mert amúgy meg kurva szarul van optimalizálva. Cserébe legalább 2K felbontáson minden max, car ref+RTAO, 150% resolution scale mellett már valahogy kezd kinézni de egyszerűen a TAA elvesz minden részletet a textúrákból, pedig biztos nagy felbontásúak lennének és élesek.
    Ezzel az a kurva nagy baj, hogy vegyünk egy régi alap Assetto játékot, és szét modolva van amiben sokkal de sokkal szebb lesz mint pl az autó modellek és fények, effektek, csak a város/pálya kidolgozottságán nem lehet igazán javítani modokkal se. De ez egy őskövület játék és motor ehhez képest... És nem az a baj, hogy ne lenne a játékba amúgy biztos kurva szép minden de a TAA, és valami nagyon gagyi RT implementáció miatt annyira zajos és elmosott minden..

    There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

Új hozzászólás Aktív témák