Keresés

Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz hobizoli #1508 üzenetére

    Én erre az esetre gondoltam:

    1989. október 22-én Suzukában bőgtek fel a versenyautók motorjai, ahol Alain Prostnak jó esélye volt arra, hogy az évad vége előtt megszerezze harmadik világbajnoki címét. A francia versenyző a verseny első felében a mezőny élén állt, amikor a boxba hajtott kerékcserére. Senna csapattársa autójának szélárnyékban haladt, amikor az ötvenhárom körös megmérettetés negyvenhetedik körében megpróbálta megelőzni riválisát a célegyenesben. Prost megpróbálta kivédeni Senna támadását. ''Biztos voltam benne: vagy nyerek, vagy balesetet szenvedek.'' – nyilatkozta Prost. ''Tudtam, hogy mindenáron győzni szeretne. Ayrton legnagyobb problémája az, hogy nem tud veszíteni és nem tudja elfogadni, ha valaki védekezik a támadása ellen.'' – folytatta a francia pilóta. Senna véleménye azonban nem egyezett csapattársa álláspontjával. ''Számomra csak egy olyan hely volt, ahol előzni lehetett, és éppen ott zárták le előttem az ívet, és éppen egy olyan valaki, akinek nem kellett volna ott lennie. ''

    Persze kettejük között több csata is volt. Senna tényleg nem tudott veszíteni sem feladni. Asszem ez lett szegény veszte is, kár, hogy nem hagyta abba előtte. 90-ben is küzdöttek, amit írtál, arra is emlékszem. Prost nagyon rosszul rajtolt, és próbálta kialkudni Sennaval, hogy az első körben ne előzzenek, hanem hagyják meg a sorrendet. Persze Senna nem fogadta ezt el - hülye is lett volna.

    Egyébként mind1, csak legyenek jó versenyek.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Aktív témák