Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirTom

    tag

    válasz 3DFan #2892 üzenetére

    öt hónap nappali képzés állt kb:
    -első fele elmélet semmi más G-kódok, szerszámbemérés, programok írása rajz alapján papírra. minden reggel kódok kikérdezése, intenzíven, különböző egyénekre bökve bemelegítésnek. napi hat órában. utánna zsibogott mindenki feje.
    -második fele meg gyakorlat és elmélet vegyesen, többnyire asztali szimulátoron, a géphez csak a végén mentünk oda.
    Bevolt még iktatva két hét gyakorlat, mindenki oda ment, ahova sikerült neki bejutni, és megengedték, hogy 2 hétig gépet pakoljon abban a reményben, hogy majd visszamegy gépkezelőnek. Szóval ekkor voltam Kecskemétem a Thyssenben, egy hét eszterga, meg egy hét marógép. (később még visszamentem ide akkor már német után nem jött be a fizetés)
    A végén mindenki papírt kapott, és mehetett a mélyvízbe.

    Semmi hagyományos képzés nem volt, azt életben tanultam meg a hagyományos eszergát, és hagyományos marót is,de csak alapszinten hozzáteszem!!!

    Egyébként adott helyen tanulod meg úgyis azt ami gép ott van. pl régen rendszeresen heggesztettem is,de az utóbbi 8 évben semmit, mert nem volt mégegy hely ahol kellett. volt ahol targoncával kellett pörögni-forogni. jelenleg porszívóval kell feltakarítani munka után, és a gépből is illik kiporszívózni a forgácsot, mielőtt hazabaktatok.Továbbá itt fürészelni is kell, így megtanultam hogy kell szalagfűrészt heggeszteni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más hátra mint előre

Új hozzászólás Aktív témák