Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz Laci 1984 #1716 üzenetére

    Nálunk bevett szokás (!!!), h a jedi erő fogja a darabot a Unigraphics-ban!
    Kérdés, h ez miféle alakzat? Anno én is csináltam egy szép állatkert alut, asszem, sima AlMgSi, szóval alap, nem certál, vagy valami keményebb, X-ben több, mint 1 méter, Y-ban 400 körül, Z-ben meg 60mm, és ezt úgy kaptam meg, h nem volt rajta ráhagyás, és bontsam ki a darab kb 60%-át. Szerencse vagy sem, de a lap úgy működött kész állapotában, h le volt csavarozva valami nagyobb felületre, és minden, ami tűrt volt, vagy egytengelyűnek kellett lennie, az úgy lett elkészítve, hogy le volt szorítva. Eleve az élében volt egy olyan furat, ami alul és felül 42H7, olyan 100-100mm mélyen, és ezeket egy 30-as furat kötötte össze. 3db segédderékszögre lett spanájzlival felfogatva, de amikor elékszült, nem garantáltam semmit, és mondtam a főnökömnek is meg a megrendelőnek is, h tegyék bele a cerkájukat, ha nem képesek úgy odahozni, h hagynak rajta. Hozzá kell tennem, h a megrendelőnek van portálmarója, forgatható fejjel, és egy állásból meg tudott volna munkálni rajta mindent... Rájött, h jobb, ha más szop vele.
    Íme: bullshit
    Kár, h itt még nincs kész, de nem sok kedvem volt fotózgatni.
    Tanácsot adni meg nehéz, lehetséges, h pl a certál nem vetemedne. Vagy talán kinagyolnád, pihentetnéd, h hadd görbüljön, aztán simítás. (gondolom időd, mint a tenger...) 3 satu nem tudom, h használna-e, én ekkorákat 3-ban fogok meg, ugyan nincs is több.

Új hozzászólás Aktív témák