Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz urdongo #1108 üzenetére

    Hát, butít, butít, de majd ha elkezdesz pl szép kis szabadkontúrokat írni, paraméterezni, rájössz, h mégiscsak okosodhatsz. Másrész az egyik legnépszerűbb vezérlők egyike a HDH, az 530 meg főleg. Az NCT nem annyira (főleg külföldön). G-kód, meg ISO, de tudni kell, hogy a 90-esen MSZ szerinti kódok vannak, ami annyit jelent, hogy a G01, G02, G03, G00 és még pár kód él más gépeken is. Nem valószínű, h egy Fanuc-on ugyanezt jelenti a G83. A legújabb NCT-k elvileg Fanuc kompatibilisek, de még a HDH ISO-hoz így sem tudom miben hasonlítanak.
    Mint fentebb is olvastad, a programírásnál csak a kiterjesztést kell átírnod .h-ról, és ISO-ban programozhatsz.
    A Heidenhain tud értelmezni fúróciklust is, léptékezést is és eltolást is.
    Fúrás: én a 200, 203, 205-ös ciklust szoktam használni. (CYCL DEF, GOTO 200 és már töltheted is kifelé).
    Léptékezésnél az inkrementre gondolsz? Számbillentyűknél I gomb a tengely bevitele után. Vagy síkot, tengelyt akarsz leléptetni? Q paraméterrel tedd!
    Eltolás? CYCL DEF, Koordinátatranszformáció.
    Amúgy figyelj. Ott van a G83. Gyakorlatilag tudnod kell, mi mit jelent, és úgy töltöd ki. A Heidenhain-nél szövegesen (DIALOG) felkínálja az opciókat, ki is tölti alapértelmezett értékekkel, amit te változtatsz a rajznak megfelelően, és ezt a vezérlő korától függően grafikusan támogatja. Így nem kell bevágnod a ciklus kódját (bár befogod), és látod, h mi mire jó.

Új hozzászólás Aktív témák