Új hozzászólás Aktív témák

  • vsebasthian

    újonc

    Sziasztok!

    Olvasgattam a hozzászólásokat meg a fizetési dolgokat! Főleg a No-i dolgok fogtak meg, hisz én is kinnt dolgoztam. Előtte nem nagyon hittem el h. lehet havi 500ft-ot keresni ezzel a szakmával. Odakint kb.12 euro/óra órabérben voltam, amiből 8-at kaptam meg. Napi 10 órát dolgoztam 16.00-tól 2.30-ig hétfőtől szombatig. Volt olyan hónapom amikor 256 órát dolgoztam, szorozd be, bőven 500.000 ft. felett kerestem.. :R
    Azoknak ajánlom a kinti munkát akik nagyon eltökéltek, ne legyen családod lehetőleg. Az egy cigány élet ami kinnt van. Munka + alvás. Magánélet nincs. 5 hetente 4 napra voltam Mo.n ebből 1 nap ugye utazás. 1000km-re volt a munkahely télen 10-11 óra az út...
    Ha mégis úgy gondolod h. belevágsz én tudok adni nevet + telszámot. Nem ezzel foglalkozom nem is érdekel a dolog csak baráti szivességből.
    Fontos hogy érts a programozáshoz, lehetőleg Heidenhain vezérlőhöz. (szerintem az egyik legjobb) Német nyelvtudás nem olyan fontos, de ha tudsz makogni a főnökkel azt nagyon értékeli.
    Annyit magamról, hogy 5 éve CNC-zek. Abszolút kezdőként kerültem egy győri telephelyű céghez. (Datacon Hungary Kft.) Ott megtanultam az alapokat, hisz az iskola nem sokat tanít.. Egy Hurco VMX30-on kezdtem már akkor elbűvölt milyen jó dolgokra is képes egy gép. A fizetésem akkor 68 ezer nettó volt..no comm de pályakezdőnek nagyon jó. :C
    Szeptemberben kerültem oda, valószínűleg rájöttek h. nem vagyok sík hülye a dolgokhoz
    így átkerültem a cég legpontosabb gépére egy Deckel Maho gépre amin Heidenhain vezérlés van. :DD Mondanom sem kell h. decemberre felemelték a fizetésem br.120e-re + 13 havi fizetés. Úgy alakult h. onnan elmentem egy másik céghez szintén Heidenhain vezérlésű gépre. Nagyon sokat tanultam ott is. Azután Németország.
    Miután hazajöttem visszamentem a Datacon-ba mint minőségellenőr (meo-s) Nagyon jól érzem magam de hiányzott a megmunkáló központ, az h. egy nyers vasból vagy alumíniumból valami szépet és pontosat csináljak. Az történt h. felhívott egy cég volna-e kedvem CNC-programozni náluk. Természetesen igent mondtam és elég meggyőző lehettem mert meg is állapodtunk nettó 1500 ft-os órabérben! Másodállásként tehát újra CNC-zem. A mo-i fizetésem így netto 200 ft.körüli igaz 13-14 órát dolgozom sokszor egy nap!
    Ez a szakma nagyon jól fizet és folyamatosan új dolgokat tanulhatsz, hisz minden fejlődik. Sose nézz egy munkára úgy hogy Te ezt nem tudod megcsinálni hanem gondolkozz el előbb és rájössz hogyan is kell elkezdened. Legyél magabiztos, határozott és ezáltal egyre többet fogsz keresni!
    Végszóként annyit h. jelenleg németül tanulok. Ha kimennék újra dolgozni Svájc-ot választanám. Nettó 900 ezer forintot lehet keresni. Meggondolandó! De előbb jól kell beszélnem németül h. majd csoportvezető lehessek ami úgy +pár százezer forintot jelent...
    Még annyit hogy 25 éves vagyok :) (és van egy Toyota Celica-m) :C

Új hozzászólás Aktív témák