Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz Petie #1162 üzenetére

    Megvolt az első nap a Hurcoval. Eltelt vérrel verítékkel.
    Volt egy áramszünet, köszi, illetve bemértem mindent, behívtam egy progit szerkesztésre, és majdnem nekiszaladtam a falnak, mert elveszett minden.
    De, jelentem, a módszered JÓ!!! :) Köszi!
    A következőképp gondoltam ki a dolgokat:
    - ha a módszereddel bemérek egy rakat szerszámot egy köszörült raporteres síkhoz, akkor a köv munkánál is elég csak 1 szerszámot hozzámérni a munkadarabhoz, a többi nullpontja is odakerül (ha ugye a lista ugyanaz, a szerszámok méretével együtt, és a köv progiban is ugyanazon számmal szerepelnek ugyanazon szersz-ok)? --->
    - ugyanis kb behatárolható, hogy mennyi és milyen szerszámot használok a munkák során, ezek mindig ugyanott lesznek a tárban, és mostantól fogva csak az általam készített programokat fogom megnyitni szerkesztésre, tehát a 25-ös maró tuti, hogy mindig az xy helyen lesz
    - arra gondoltam, h mi lenne ha pl az 1-es szerszám lenne a TASZTER?! Munka előtt betenném, felveszem a szerszámnullpontot vele, ugye akkor jön a többi nullpontja is vele, és esetleg meg tudom keresni egy esetleg amorf már megmunkált forma legmagasabb pontját is, ha kell - ezt egy maróval nehezebb lenne kivitelezni
    - a másik, ami eszembe jutott, hogy ha van egy darabom, körbeütöm, síkolom, és fordítom, van rajta fölösleg - én meg nem tudom az alátétre beírni, hogy -20 (készméret), akkor az alátétre felteszek egy raportert, akkorát, mint a kész méret, és ennek a tetejére veszem a munkadarabnullpontot.
    - ISO programozásnál is ez a hercehurca?

    Amúgy van egy szerszámbemérőnk is, köszörült talp, rajta óra, annak a tetején meg egy köszörült kis tányérka. Hasznát fogom venni szerintem!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák