Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv!

    ZIF csatlakozós SSD-t nem nagyon lehet beszerezni?
    Alig találtam párat.

    Egy netbookba kellene, vagyis nem tudom mi van azzal, ami most van benne.

    Olyan lehetséges, h egy ideig jól működik a netbook, aztán iszonyúan belassul? Viszont feladatkezelőben nézve a processzor alig-alig terhelődik, és a memória is csak félig-harmadig van használva, szóval nem valami program eszi a gépet, egyszerűen az SSD írási sebessége drasztikusan leromlott, és hihetetlen mennyit kell várni rá, h bármilyen műveletet végezzen a gép.

    Szétszedtem, sajnos csak ZIF csatis SSD-t lehet beletenni, P-SSD1800 16GB van benne. Ez valami Samsung termék?

    Ezeknek van iylen, h idő után így "romlik el", h belassul az SSD?
    Vagy miféle hiba lehet ez?
    Szalagkábelen nem láttam sérülést.
    (pont így néz, ki mint ezen a képen)

    A gép nem az enyém, lehet, h eddig is ilyen lassú volt (ezt nem kérdeztem), de nem hiszem, legalábbis nem logikus, ilyet minek gyártana bárki is, nem lehet használni.

    Acer Aspire ONE ZG5 - AOA110
    XP van rajta, oprendszernek nem látok baját, nem akarom újrarakni feleslegesen, tuti nem azzal van a baj.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • A gépbe nem most lett beletéve az SSD, ezeket a gépeket amikor megjelentek, (a netbookok hajnalán), ezekkel az SSD-kel szerelték, és XP-vel árulták.
    Régi SSD-kben még nem volt TRIM, szóval ne beszéljünk el egymás mellett, h "kapcsold be a trimet; meg h XP alatt ne csodálkozzak, h nem jó a gép".
    A kérdésem nem erre irányult.

    Tudom mi az a trim, nem az a kérdés, h be kellene-e kapcsolni.
    Az SSD nem ad SMART információkat, mert olyan régi, h nem szolgáltat ilyeneket, ezért nem tudom a cellák esetleges elhasználódását ellenőrizni.

    Csak egy kérdés volt, h ez a hibajelenség ez régi típusú SSD-k esetében arra utalhat-e, h az SSD-nek valami baja van? (Mármint én arra gondoltam, h az SSD-ben valami elromlott, vagy a vezérlőchip, vagy a cellák elhasználódtak, vagy szalagkábel, és ez okozhat ilyen hibajelenséget?)

    Azt gondoltam, h ha beírom ide, h korai netbookoba szerelt ZIF csatlakozós SSD, akkor itt majd a szakik kapásból tudni fogják, h "igen, az egy olyan fajta SSD, ami egy idő után belassulhat, ez egy ismert hibajelenség".

    Vagy ha nem ez a baja, akkor mi lehet.

    Mert ugye most az van, h veszek egy másik ilyen kis SSD-t bele, ebayről mondjuk 10zerért, aztán azzal se lesz jobb a gép, akkor kiderül, h nem is az SSD a rossz, hanem valami más, mittudomén az a pár centis szalagkábel, ami az alaplapot az SSD-vel összeköti?

    Normális esetben ugye az ember kipróbálja egy másik gépben az SSD-t, de ez itt nem megy, mivel ZIF csatlakozós.

    Mérek olvasási/írási sebességtesztet, de már negyed órája fut, és még csak a legelső olvasás tesztet csinálta meg. :/ (hát ennyire lassú - ha lefut, belinkelem.)

    Ja, az SSD félig van, és nem is nagyon volt rajta több minden, csak nezetek vele, semmi mást nem tároltak rajta, még képeket sem.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz Thunderzolee #16478 üzenetére

    Na, csináltam egy sebesség tesztet.
    Ezek milyen értékeknek számítanak?
    Kereken 55percig tartott, mire lefutott.
    (Úgy emlékszek, más eszközöknél pár percig tartott csak, vagy nem?)

    Ezért lassú?
    Ezek azt jelentik, h nagyon lassú?

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz proof88 #16484 üzenetére

    Na, végre egy használható válasz.

    És amúgy ilyen van, h egy SSD egy darabig működik, aztán így belassul?
    Ez egy létező hibajelenség?

    Mert ugye mennyivel egyszerűbb lenne, ha nem is működne egyáltalán, akkor az ember tudná, h rossz, és kész.
    De így, h működik, de lassú, így nehéz kitalálni, h az SSD a rossz, vagy az alaplapon romlott el valami, vagy mittudomén, a windows is tud ilyen hibát okozni (nem hiszem)? (ismétlem, a feladatkezelőben semmi terhelés nem látszik mikor várunk arra, h történjen valami; tehát csak simán az SSD felől érkező adatokra kell várni)

    Kár, h nem lehet kisméretű (8-16gigás) ZIF SSD-ket olcsóbban beszerezni, akkor nem lenne gond belepróbálni egy másikat.

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák