Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz gyulank #5197 üzenetére

    Az írási mennyiséget erősen befolyásolja. 4kb-os szektorméretet kell használni mert ez az ideális. Az SSD-ken a legkisebb olvasható/írható részegység a lap, ami (általában) 4 kB méretű. Ha ettől kisebb méretet adsz meg az nem ideális mert akkor az azt jelenti, hogy egy 4 kB-os adat kiírása miatt sok esetben két lapot kell majd kiírni/felülírni az SSD-n (ami egyben akár egész blokkok frissítését is magával vonhatja), és az SSD-k írásának mennyiségét jobb ha csökkentjük, mint ha növeljük.

    Nem értem még mindig, hogy miért akarod megfosztani magad a gyors rendszertől. Azért veszel ssd-t, hogy minden gyors legyen. Ha kímélni akarod az ssd-t akkor tedd fel polcra nézegesd, akkor tuti kibír akár 1000 évet is 100-as kondícióval.

    #nincsbennetarcsi

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz gyulank #5197 üzenetére

    Nekem is a firefox chacke át van rakva a merevlemezemre, mivel sok videót nézek. A firefox (és gondolom minden böngésző) topikjában az első HSZ-ben benne van az átállítás menete...

    (#5200) Qru utolsó mondatoddal nem értek egyet ;]

    (#5204) gyulank Én sem értem még el azt, de szerintem senki sem, de gondolom, hogy a tesztekben jelentkezik először, majd elkezded sejteni is, majd eléred a HDD szintjét, és 20 év múlva leállna, hogyha addig nem cseréled....

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák