Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz Qru #5196 üzenetére

    De mit befolyásol a szektorméret SSD-nél? Mert ugye HDD-nél ha nagyobbal van formázva, akkor valamivel gyorsabb az elérés. SSD-nél gondolom az elérés nem változik, viszont többet ír, ha nagyobb szektorméretre formázom. Nem? Attól, hogy a netről megnyitott videókat, és fájlokat nem az SSD-re mentené, még nem jelenti, hogy a programok, lassabban töltődnek be, de biztos rengeteg írástól kímélne. Persze, ha csak egy mappát lehet megadni, akkor több oldal megnyitása ugyanaddig tartana, mint eddig. Reméltem, hogy külön mappa van az oldalaknak(amiket nem értek, miért foglalnak annyi memóriát amennyit, szóval a böngésző több oldalnál miért használ annyit, amennyit, mikor 1 HTML pár kB, vagy MB), és a megnyitott fájloknak. Nem tudom, már 4GB memóriám van, de most is 74%-ot használ, és szokott több is lenni. A Firefox pedig szerintem van, hogy több GB-ot foglal. Most 29 lap van nyitva, és 402MB-ot foglal, és folyamatosan változik, nem tudom, miért. Processzorhasználata is 20%, pedig nem csinál semmit. Szóval nem tudom, hogy elég memóriám lenne-e RAMdrive-hoz, mennyit kéne lefoglalnom, milyen programmal. Tudom, nem kéne ennyi lapot megnyitnom, lehetne könyvjelzőzni is. Már szoktam azt is, de egyszerűbb, ha már itt vannak fent megnyitva, és csak váltogatnom kell, mint keresni.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Új hozzászólás Aktív témák