Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz geckowize #43182 üzenetére

    Még annyi kiegészítést érdemes megemlíteni hogy érdemes leellenőrizni a 850 élettartamát. Bár a HDSentinel kondíció és hátralévő élettartam sorai nem pontosak, elvileg 10 évet is lazán elmennek az általad is választott pro széria egységek, de azért 5 év eltöltött idő felett már érdemes 2-3havi rendszerességgel lecsekkolni, nehogy egyik nap hirtelen át vált read only módba és hirtelen kelljen rendszert újrarakni. Ha leesik a "hátralévő napok" száma az még nem jelenti hogy azonnal vége, csak hogy érdemes észben tartani.

    Az új konfigon a winnel kapcsolatban, a processzor és VGA ugyanahhoz a márkához fognak tartozni (pl intel-intel)?
    Mert akkor szerintem a legjobban azzal jársz hogyha átrakod a jelenleg felépült oprendszeredet az új konfigba, nyomsz neki egy teljes windows update-t, majd vársz 2 hetet. Ekkorra a microsoft már valószínűleg az új konfighoz fogja kapcsolni a win licenszedet. Na ekkor csinálni egy friss reinstallt.
    Nálam csak proci csere volt és megy a win reinstall nélkül is, de vannak kisebb anomáliák, szal szerintem akkora méretű cserénél amit eszközölsz kell a reinstall.

    Ha teljes architektúrát váltasz akkor nagyon valószínű hogy nem fog bebootolni a win magától, de meglehet próbálni akkor is, pl csökkentett módban.
    De ez már a forum windows 10 topicjához tartozó terület.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák