Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz radi8tor #13889 üzenetére

    A jelenség ettől még szerintem akkor is meglepő... mert a franc se gondolta volna. Itt a topicban legalábbis senkinek nem jutott volna eszébe, hogy ilyen is lehet. (Vagy csak csendben hallgatott.)
    A kérdésre nem válaszoltál: hogy jönnek ide az ütközések, IRQ? :)

    Más tészta melyiknek az előnyére?

    Sk8erPeter

  • zack

    nagyúr

    válasz radi8tor #13889 üzenetére

    A monitor? Az biztos nem. Inkább úgy fogalmaznék ezen látszik a különbség. :U
    Ez egy DELL P2714H (IPS). De ha ez megnyugtat, volt 1440p DELL U2711H-m is, ott is látszott.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz radi8tor #13889 üzenetére

    Nos, ilyen szempontból HDMI=DVI, míg a DP alapjaiban más módon viszi át a jelet. Bár ettől függetlenül tényleg nem szabadna, hogy a gyakorlatban bármi jellegű különbség legyen az átvitt képben (bitről bitre pontosan ugyan annak kéne megérkezni a túloldalon mindkét kapcsolattal).

    Ahogy írod, esetleg akkor lehet valami más, ha az egyikkel valami rendellenesség van. Ilyen lehet például az, hogy az AMD Catalyst driver alapértelmezésben YCC-re állítja a jelformátumot, ami RGB monitor esetén egy felesleges RGB->YCC->RGB konvetálást iktat be, ami extra framebuffer lagot és némi minőségromlást is okoz. (A HDTV kompatibilitás miatt ez az alapbeállítás, ahogy az underscan is aktív telepítés után).

    Plusz kivételt képez még az a kis rés, ha >10 bitet akar átpréselni csatornánként >60 fps mellett (az 1.4a HDMI-n is átmegy az 1080p60@10bit, de 12bit-el vagy 10bit 120Hz-en már nem, DP-n viszont gond nélkül, ha >=1.2 szabványú az a DP és jó minőségű a kábel, stb, a HDMI 1.5 még nem igazán terjedt el, de az csak egy újabb toporgás a zsákutca legszéle felé, még mindig "DVI with fancy gold plated plugs, TMDS clocked to the edge").

    Ha gond nélkül elérhető, akkor szerintem sokkal jobb választás a DP.
    Bár átlagos felhazsnálásra és általánosságban tényleg mindegy, így ilyen esetben szerintem sem hülyeség javasolni, hogy ne erőltesse.

    ---

    Én esetleg még arra tippelnék, hogy köze lehet ahhoz, hogy DP-n van adatcsatorna is, amin átmegy általában pl. USB is.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák