Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz pinnacle #13501 üzenetére

    Ja, basszus, most fogom fel az eredeti kérdésedet, kicsit fáradt vagyok, bocsánat, így a gyors és felületes elolvasás során úgy értettem, hogy pont az ALTATÁSBÓL nem ébred fel normálisan (a fedél felnyitásával), pedig még idéztem is, amit írtál, amiben benne van a lényeg. :W :B Sorry, my fault.
    Szóval hogy végre érdemben is válaszoljak, persze, az teljesen normális, ha HIBERNÁLÁSBÓL bekapcsoló gombbal kell elindítani a gépet... :DDD (Altatásnál a laptop fedelének emelésekor ébrednie kell a gépnek, amennyiben ez nincs kikapcsolva, és amennyiben minden rendben van (pl. az ezért felelős "elrejtett" kapcsolóval is).) Értelemszerű, hiszen ez ilyen értelemben teljesen ugyanolyan, mint amikor a "rendes" kikapcsolt állapotból bekapcsolod a számítógépet (a bekapcsológombbal, nem a fedél felemelésével), mivel a hibernált állapotnak pontosan az a lényege, hogy ilyenkor teljesen ki van kapcsolva a gép, nem fogyaszt áramot (csak a háttértáron tárolva van a gép aktuális állapota, amit aztán visszatölt a memóriába). Gondolj bele, milyen kellemetlen lehetne, ha a kikapcsoltnak vélt állapotból (tehát NEM altatáskor) a fedél pici felemelésével is bekapcsolna magától a gép, ezt simán eljátszhatná egy laptoptartó táskában is, az meg nem tenne túl jót neki hurcibálás közben.
    Egy szó, mint száz, ha a hibernált állapotból nem kapcsol be a géped a fedél felemelésével, az teljesen normális.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák