Új hozzászólás Aktív témák

  • dark2

    tag

    Sziasztok!

    Segítség kellene, vettem egy kisméretű, 32GB-os Transcend sata2 SSD-t, hogy átalakítóval majd retro gépbe dugjam, de egyelőre nincs sikerem vele.
    Bocsánat, hosszú lesz, az eladóval történt levelezésemből másolom ki a dolgokat.

    Első nekifutás:
    BIOS látja. (A gépem még nem EFI vagy UEFI képes, pedig AM3+-os.)
    Windows 10 alatt azt mondja a lemezkezelő, hogy inicializálni kellene, de se MBR se GPT formában nem tudja, azt írja I/O error.
    Linux alatt a GPARTED szintén látja, partíciós táblát kéne tenni rá, de ott a kimeneti-bemeneti hibát írja.
    USB külső házba tettem (notivinyó volt benne), nem jelenik meg háttértárként. Inicializálni ott sem tudom.

    Második nekifutás:
    Behoztam melóba, megkértem az infóst, segítsen életre lehelni. Egy UEFI-s lenovo gépbe tettük be, ott az általad leírt módon mentünk a win-es lemezkezelőbe, inicializálni szerette volna, de ha rányomtunk, hogy igen, eltűnt a kérdezőablak és semmi sem történt, maradt inicializálatlan...
    Betűt nem lehet adni neki partíció híján, sem formázni.
    Akkor vinyó nélkül, dvd-ről indítva egy hiren lemezt:
    - a beleépített win10 lemezkezelője ugyanúgy nem tudta inicializálni
    - a hiren-en van egy AOMEI, elindítottuk, a következő képeket készítettem a monitorról:
    [kép] inicializáció és NTFS formázás
    [kép] ugyanaz, csak FAT32-re
    [kép] ugyanaz, EXT2-re - itt nem szándékozna neki betűjelet sem adni
    [kép] inicializáció, formázatlan partíció létrehozása, betűjel nélkül
    Továbbra sincs siker. Az AOMEI-vel lefuttattuk a lemezellenőrzést, úgy nézett ki, mint a HD tune-ban a merevlemez ellenőrzés, 5 perc alatt átment a blokkokon és nem talált hibás szektort, míg a hibaüzenetek többször is ezt írják, ha jól értettem.

    Harmadik nekifutás:
    Tovább próbálkoztam az otthoni gépemen.
    - mint kiderült a chipsetbe épített sata vezérlő ide módban van - de továbbra sem jutottam előbbre, nem tudom inicializálni
    - van egy ASMedia sata3 vezérlő is a lapomon, azt AHCI-ben próbáltam - itt sem sikerült
    - a két külön próbához két külön, munkahelyi kábelt próbáltam, de sikertelenül
    - mindegy, hogy windows (a saját lemezkezelője, a transcend szoftvere vagy AOMEI) illetve hogy linux (gparted, két külön verzió asszem, mert 2 ubuntu is van a gépen)
    - kínomban már kerítettem egy másik usb-s notivinyó házat - szintén ugyanaz.
    Az a teszt az AOMEI-ben lefut, nem talál hibás szektort.
    Ez a fura nagyon - a bios felismeri, aomei, egyéb partícionáló látja, de a transcend szoftvere nem. [kép]
    Egyik fülön sincs semmi értelmes, se állapotadatok, se sebesség, se firmware verzió.

    Negyedik nekifutás:
    Leszedtem az UBCD-t, lemezre írtam, indítottam róla és kipróbáltam ezt a Parted Magic dolgot.
    - több féle secure erase funkció is működött, bár haszna nem volt
    - felismerte a meghajtót, smart és firmware verzió adatokat adott meg róla
    - valami teszt is lement
    - inicializálni továbbra sem akarja
    - formázni nem akarja gparteddel
    - a file kezelőben ki lehet választani formázást, az ext4 pl. végigment, valami "inode"-okat keresgélt, írt össze vagy mi, de a végén volt valami üzenet és továbbra sincs partíciója
    - ugyanezt próbáltam ext2-vel, annál is elkezdett ilyesmit, de nem akartam kivárni megint 40-45 percet...

    Mi az ördögöt lehet még megpróbálni rajta, ami sikeresen inicializálná? Ha csak külső usb meghajtóként használható lenne, annak is örülnék.

Új hozzászólás Aktív témák