Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz dugo_ #36560 üzenetére

    Nem értem a gyártóknál ezt a garimatrica mániát. M.2 és mSATA meghajtókon csak rontja a hűtési hatásfokot és semmitől nem véd. SSD-t felesleges lematrciázni, hiszen nem lehet buherálni, ha valaki át is próbálja rajta forrasztani a chip-eket, az látszani fog, hogy nem gyári forrasztás, hanem mókoltak vele utólag. Ha meg valaki tapogatja ESR földelés nélkül, akkor is ki lehet nyírni statikus elektromossággal a chipeket, a matrica ezt nem tudja kivédeni.

    De SATA meghajtókon is ugyanezért felesleges. Sokszor rosszul is van csinálva, nemrég láttam egy orosz SSD tesztelős videót, valami noname márkát teszteltek, Igor meg simán lehámozta a 2,5 colos műanyag házról a garimatricát, szétszedte az egészet, hogy bemutassa milyen chip-ek vannak rajta, majd szépen összeszerelte, és olyan szépen visszaragadt neki az egyben maradt garimatrica, hogy senki meg nem mondja, hogy le volt szedve, és az is látszott, hogy nem mákja volt vele, hanem rutinja volt már ebben. A fejem fogtam mennyit ér az egész. Tényleg nevetséges, hogy a gyártók milyen felesleges dolgokba ölnek pénzt.

Új hozzászólás Aktív témák