Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bodor #22269 üzenetére

    "Tényleg ne hasonlítsd már az SSD-t a merevlemezhez!
    Ha zavar, hogy nem 100%-ot látsz, akkor ne nézd azt a programot ami mutatja, vagy ne használj SSD-t."

    Jól van, azért nehogy "leharapd már a fejemet"! :N

    Abszolút értem, hogy miről van szó.

    Még azt is látom, hogy tulajdonképpen az Intel megoldása a korrekt, hiszen ennek segítségével jól nyomonkövethető az SSD elhasználódása.
    Nem érheti (elvileg) a felhasználót olyan meglepetés, hogy "de hát 100%-on volt a kondíció már 3 éve, most pedig egyik napról a másikra elromlott."

    Szóval hidd el, értem, megértettem a lényeget. Egyszerűen meg kell még szoknom a gondolatot, hogy folyamatosan romlik a kondíció és ezt a program is mutatja.

    "Arról nem beszélve, hogy az Intel SSD-knek nincs TBW korlát a garanciális feltételeiben, hanem addig tart a garancia, amíg az MWI ( Media Wearout Indicator) értéke 0 nem lesz. Attól meg még messze vagy."

    Éppen erre utaltam fentebb... Ha ilyen ütemben csökken a kondíció, akkor sajnos 2-3 éven belül eléri az 1%-ot.

    Az pedig azért kellemetlen és bosszantó, mert nem véletlenül vettem egy ilyen drága SSD-t. A márkát, az adott típus ígért sajátosságait (tartósság, megbízhatóság), és az 5 év jótállást fizettem meg a termék árával.

    Ha tudom, hogy "csak" 2-3 évig tart a jótállás, akkor elegendő lett volna fele annyiért egy "no name", vagy egyszerűbb Kingston SSD is.

    "Egyébként pont most írok egy cikket az SSD elhasználásáról...
    Remélem minden aggodalmadat el fogja mulasztani!"

    BÍzom benne! Kíváncsian várom a cikket! :K

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák