Keresés

Aktív témák

  • RiddleR

    aktív tag

    válasz Laslow #1583 üzenetére

    Nyugi, a felmerült problémák mindegyikére van megoldás. ;)
    Én speciel ilyet sem tapasztaltam, hogy lassulna az SSD, akárhány telepítés meg install meg ghostolás után.
    Mellesleg a lagolás csak MLC-seknél jelentkezik.

  • Bodor

    veterán

    válasz Laslow #1583 üzenetére

    Szia! Igen, a laggolás az amikor pár másodpercre megáll a gép,( hogy mi okozza a jelenséget én nem tudom) és igen, evvel a hibával nem lehet együtt élni! A hiba általában MLC-s meghajtóknál jelentkezik. DE egy egyszerű módszerrel ez a hiba kiiktatható. Azt a meghajtót amire a WIN7-et telepíted, előtte formázd meg( ne a WIN7 telepítővel , hanem lehetőleg egy másik oprendszerrel) , és a formázásnál NTFS fájlrendszernél 16K vagy 32K cluster méretet adj meg, így a laggolás kiiktatható. Nekem még formázáshoz bevált az EASEUS Partition Manager Pro 2.1 program is, itt a megformázott meghajtónál jobbegérklikk, és advanced fül alatt lehet csak cluster méretet is módosítani.
    Utána oprendszer telepítésnél figyelj oda, hogy ne formázzon a telepítő, hanem maradjon épp a jelenlegi fájlrendszer! Sokan panaszkodnak, hogy így nem telepűl fel a Vista vagy Win7, nekem nem volt problémám vele, de érdemes visszaolvasni a korábbi hozzászólásokat a megoldás érdekében.Úgy tűnik , újabban az is megoldás, ha az exFAT fájlrendszert választod, ott viszont nincs mit választanod, mert marad az alapértelmezett cluster. Erről bővebb tapasztalata Joachim kollégának van, Neki fut már egy xp exFAT rendszer alatt.Én a laggoláson kívűl más "hátrányt" nem tapasztaltam, csak előnyt a HDD-khez képest. A belassulás problémáról szerintem olvasd el a Diskeeper-rel kapcsolatos írásokat, nekem és Overlocker kollégának csak jó tapasztalatai vannak a programmal kapcsolatban, csak helyesen kell konfigurálni. Általában is érdemes visszaolvasni itt a fórumon a hozzászólásokat, ismételni nem sokan szeretik magukat.
    Sok sikert!

Aktív témák