Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz #67688960 #340 üzenetére

    Nem gondolnám ijesztőnek egyiket sem. Mindegyik egy "módosult tudatállapot" szerintem, normál esetben nem állandósul. :D. A hatodik érzéket egyre ritkábban használjuk. Ha sűrűbben tennénk, szerintem bizonyítható, vagy mérhető lenne. Valamikor nagyon régen, amikor még mondjuk az életünk múlott ezen, véleményem szerint alap volt. A hatodik érzék eléggé összetett dolog, nem csak egy bizonyos dologgal kapcsolatban használjuk. De abban is biztos vagyok, hogy a mai döntéskényszeres világunkban egyre jobban előtérbe fog kerülni, mert egyszerűen ennyire sok információval nem rendelkezünk, ami ahhoz kellene, hogy mindig optimális döntéseket hozzunk. Régebbi - mondjuk, rendszerváltás előtti - időkben sokkal ingerszegényebb életet éltünk, mint most.
    Sokkal tudományosabban is meg lehet közelíteni. Vannak, akik úgy vélik, hogy a szabad akarat illúzió csupán. És itt most nem arra gondolok, hogy a sorsunk előre meg van írva, hanem arra, hogy az agy tudat alatt már rég eldöntötte azt az eldöntendő kérdést, amin még hezitálunk és azt hisszük, hogy még nem döntöttünk, de közben meg már rég. :D. Ez egy elég érdekes cikk ezzel a témával kapcsolatban.

    Szerelem. Nem igazán értem, hogy ezzel kapcsolatban mi az, amire kíváncsi lennél. :U

Új hozzászólás Aktív témák