Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz console #122 üzenetére

    Jó, ezek mind szép, lelki békére vezető, bölcs gondolatok.

    Ne gondold, hogy nem olvastam 20 évesen Fritjof Caprát vagy másokat, nem érdekelt volna behatóan a Zen. (talán Tildyvel értekeztem egy másik topikban, h. nekem még fű sem kellett ahhoz, hogy átéljem ezt a szavakba nem önthető megvilágosodássszerű dolgot..:) )

    Aztán teltek az évek, egyetemre jártam, lapoztam egyet, szépen eltettem magamnak egy helyre ezeket a tanokat az agyamban, nem engedve hogy elvakulttá tegyenek. Mindig nyitottnak kell lenni új gondolatokra, és ez nem az az út. A holisztikus keleti bölcslet inspirálhat (ahogy neves elméleti fizikusokat is inspirált erre-arra) de kizárólagos lelki tápláléknak (nekem) kevés. Persze, a belső csend, a gondolkodás megszűnése maga a boldogság és szabadság - de vsz erre ráérünk a sírban is - amíg tehetjük, addig csak gondolkozzunk, ha már van agyunk. (szerintem gázos, ha valaki csak a nemgondolkodás állapotában tud boldog lenni)

    Praktikumra lefordítva, kötve hiszem valaha is létrejött volna számítógép amin fórumokra irkálhatunk, ha csak pl. Buddhára hallgat az egész világ.:) Meg védőoltás, meg CT, meg gyógyszerek se lenne...

    más, hasonló:
    Csíkszentmihályi Mihály: FLOW - az áramlat
    Ez egy könyv. Olvasta valaki? Egy amerikás magyar pszichológus, írta a ''boldogságtan'' szakértője. (teljesen ''nyugati'' alapokon)

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák