Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz bagyulajuve #74421 üzenetére

    Temető fejfák nélkül (Une corde, un Colt..., 1969)

    Ebben sem az a vége, mint amit várnál, magát a filmet már inkább már csak a hardcore spagetti western rajongók ismerik. Tavasszal leadott a Duna TV néhány ilyen kevéssé ismert művet, olyan is volt köztük, amihez már a tévé csinált szinkront. A Temető fejfák nélkül mondjuk még a jobban jegyzettek közé tartozik az ismeretlenek között, amikor ment a tévében, már ismerős volt a címe valami ilyesmi témájú cikkből.

    Érdemes egyébként spagetti westernt nézni, annyira más világ, mint az amerikai. Azokat teljesen megfertőzte John Wayne, ezekben viszont még a főhős sem egy kikezdhetetlen, tiszta alak, vagy ha annak is indul, a bosszú bemocskolja, de sokszor eleve haramia, gyilkos. Egyfajta megkeseredett, kiábrándult hangulat lengi be a legtöbbet, minden koszos, mocskos, a szereplők és a világ is. A főhős akkor sem kap feloldozást, ha menet közben jó cél szolgálatába áll. Nekem sokkal jobban tetszik, mint az amerikai, vagy abugyuta német westernek. Jó, az ameriaiak egy részét is bírom, kicsi koromban a tévében nagyon megtetszett a Silverado, de érdekes módon a szintén akkoriban látott Egy lyukas dollárt előbb kezdtem el később keresni a neten. Azon kevés spagetti western egyike, amit ki is adtak később DVD-n, nem kizárt, hogy a VHS-ről fellelt *.avi verzióról mentett szinkronnal, más filmnél láttam már ilyet, mert az beazonosítható volt az forrás hibáiról. :) Reményeim szerint sikerült az Ultrafilm ezen kiadásaiból mindet beszerezni. Egyedül pont A halál csöndje nincs meg, nagyon nagy film, de az már spagetti westernnek is túl kiábrándult, nyomasztó. :) De még csak meg kéne venni, az Alexandrában még volt belőle nemrég, 990 Ft-ot bőven megér, ennyiért jelent meg anno, nagyon baráti kiadásai voltak az Ultrafilmnek, kár, hogy a földbe álltak. Így átnézve a gyűjteményem, a kiadványaik jó része megvan.

    Az amerikai vonalról ebből a korszakból Sam Peckinpah remekműve, A vad banda tetszik nagyon, ott nyoma sincs jól fésült szépfiúknak, meg John Wayne féle makulátlan hősöknek.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák