Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz Dilikutya #73874 üzenetére

    A Szállító mondjuk szerintem a saját filmei közül a rosszabbak között van.

    Az újat nem válalta el vagy csak nem őt kérték fel?

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • devil-k

    nagyúr

    válasz Dilikutya #73874 üzenetére

    Mindenki tudja jól, hogy sok régi filmet csak azért sztárolnak túl és azért kapott meglepően magas értékelést, mert az emberek szeretnek nosztalgiázni és kellemes emléket juttat az eszükbe.

    Itt nem a nagy kasszasikerekre gondolok, mint pl. a Keresztapa, Alien, Elfújta a szél... stb. Hanem azokra, amik a mai rostán nem biztos, hogy átmennének, alias "B-C" kategória. Nekem is van jó pár ilyen filmem, amit csak azért szeretek, mert emlékeztet 1-2 régi dologra. Ilyen pl. Nehézfiúk, Kölcsön kinyír visszajár, Rendőrakadémia (nem az első két rész) ...stb.

    Arról nem is beszélve, hogy régen nem volt annyi lehetőség (főleg idehaza), mit most. Nem volt Media Markt, ahova besétálhattál megvenni a legújabb filmet BD-n, nem volt torrent, ahol letölthetted a premier filmeket. Igaz, volt videotéka (persze ez is később), de azt megelőzte a hangalámondásos vagy a külföldről behozott 1-1 film, amit az emberek orrba-szájba néztek és másoltak. Ráadásul a választék sem volt nagy, azt kaptál, amit adtak. A szerencsésebbek kölcsönkértek egy komolyabb videólejászót és mehetett a másolás... stb.

    Nos, visszatérve Steven Seagalra, őt is valami hasonló kultusz veszi körül, bár kétségtelen és vitathatatlan, hogy vannak jó filmjei. Ha kimondom Seagal nevét, akkor egyből a VHS korszak és a régi TV filmek ugranak be. Ki ne ismerné a copfos óriást? Érdemes megnézni az értékeléseket is az IMDB-n. A legtöbb filmje 5-6-os pontozású és átlagosan 15-25.000 ember értékelte (ez alól kivétel az Úszó erőd).

    A 80-as és 90-es években pedig azért volt könnyebb akciófilmet készíteni, mert nem volt annyi választék, mint most. Nem volt olyan mértékű a futószalag, mint manapság. Ebből kifolyólag az emberek "torkán" könnyebben lecsúsztak a "B" kategóriás alkotások is, amivel nincs baj.

    Szerintem. :)

    (#73876) BITBOYS
    Igen, az tényleg nem volt rossz.

    (#73873) emiki6
    Kb. Tom Hardy-t is így fedezték fel, de azért ő többre vitte. :)

    Egyébként minden, általatok linkelt Seagal film követi azt a metódust (értékelés szempontjából), amit írtam.

    [ Szerkesztve ]

    - mozi bolondéria -

Új hozzászólás Aktív témák