Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz NathanCullen #1867 üzenetére

    Tudom, hogy sok helyen követelmény az angol. De ettől még nem lehet mindenkitől elvárni, hogy tudjon angolul.

    "Olyan nincs. Ha valakinek nincs hozzá érzéke, az magyarul sem tanul meg. Olyan van, hogy valakinek nincs hozzá kedve."
    Márpedig van ilyen. Magyarul elég jól tudok. Viszont egyrészt legendásan rossz a memóriám másrészt elég rossz a hallásom. Mármint nem úgy hogy süket vagyok hanem, hogy hiába ismerem a szavakat angolul, ha nem értem amit mondanak.
    Ha nem szépen artikulálva beszélnek, hanem hadarnak, akkor nem értem. Ezért szeretem e tekintetben az angol filmeket. Sokkal érthetőbben beszélnek mint az amcsik.
    A memóriára visszatérve. Mire megtanulok 10 szót elfelejtek 20 másikat. :D

    Van akire ragad a nyelv. Elég neki az iskola, angol nyelvű filmek és a számítógépes játékok kombinációja. Viszont rengeteg ember nem így van vele.
    Ezért is bírom mikor valaki beírja, hogy tök alap az angol és aki nem műveli az lusta és nem is akarja megtanulni. Mintha valami fél ember lenne az aki nem beszél angolul.
    Te már minimum a tizedik ember vagy aki így áll hozzá a kérdéshez itt a fórumon és ez felettébb bosszantó. Attól hogy neked nem okoz problémát egy nyelv elsajátítása lehet hogy másnak igen.
    Ez olyan minthogy nézzünk le minden férfit aki nem tud kinyomni 80Kg-ot. Lehet hogy van akinek az alkata nem igazán alkalmas rá viszont ha sokat edz akkor biztos menni fog.
    Van akinek ez gyerekjáték és még edzenie sem kell rá. Van akinek pedig vért kell izzadnia, hogy sikerüljön.

    A linkelt cikk pedig már itt megbukott nálam: "Az Európai Unióban minden második ember legalább egy idegen nyelvet tud.
    Nem tudom, hogy ez hogy jött ki nekik, de alaposan benézték.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák