Új hozzászólás Aktív témák

  • Varga Csaba

    aktív tag

    A mora-kal nem jársz rosszul.
    Nagyon igénytelen és jó ár-érték arányú kések, kezdőknek ideális választás..

    De a vékony pengéből kifolyólag, súlytási képessége nem nagyon van, bozótot csapkodni nem igazán válna be...

    Esetleg bozótirtásra lehet kapni a Tramontina által gyártott machete-ket, talán még az áruk is közeli az 5.000.- Ft-hoz...

    Az élezéshez csak annyit, hogy a köszörű, főleg aminél nem vízben fut a kő abszolút felejtős..
    Azzal csak kilágyítani lehet a pengét + feleslegesen anyagot lerabolni...

    Egy jó minőségű fenőkő és egy fenőacél bőven elég az él karbantartására...
    Én most kaptam egy Tyrolit kétoldalas fenőkövet (vizes) és nagyon meg vagyok elégedve vele, mellé a soft arkansas kő + bőrszíj és/vagy fenőacél untig elég.
    Ha köszörülni kell egy kést az már régen rossz...

    Arról pedig szólni sem kell, hogy egy ''gyengébb acélú pengét'' bozótírtáshoz nem szabad nagyon kis élszöggel élezni, mert könnyen csorbul, sérül a penge. Itt nem a borotvaél a lényeg, hanem az éltartóság, a lényegi munkát meg úgyis a lendület és a penge tömege végzi..

    A khukri pedig egy nagyon jó szerszám, bozótirtásra ideális, de kellő odafigyeléssel és óvatossággal kell használni, mert gyakorlatlan kézben könnyen önveszélyessé válhat, főleg ha már fárad a forgatója keze...
    (olyat láttam belőle szerdán, hogy nem lehet szavakkal leírni, brutálisan erős-robosztus kidolgozás, szinte sugárzott belőle az erő és ''csak'' 19.000 Ft-ért árulta a készítője)

    ''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Új hozzászólás Aktív témák