Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diamondface

    tag

    válasz Apollo17hu #1149 üzenetére

    Tudom, de nem azért ajánlgatom mindenkinek, mert ez a mániám vagy ilyesmi.
    Hanem mert látom a környezetemben lévő embereken, akik csinálják és magamon is érzem, hogy működik. Meggyőződésből.
    Magamról durva statisztikát nem tudok mondani, mert nem voltam soha nagyon elhízva. Kövér nem, inkább fedett a fizikumom. 83 kilóról fogytam 1,5 hónap alatt 79-re úgy, hogy erősödtem és jött fel némi izom is.
    Egy közeli ismerőssel már más a helyzet. Tavaly nyáron még 118 kg volt. Elkezdett így edzeni meg odafigyel a kajára; amennyire tudja, tartja a paleo kajálást. Most 77 kg (!) és pár hónapja crossfitezik. Szinte minden héten felállít egy új egyéni csúcsot valamely súlyemelő/erőemelő gyakorlatban.
    A barátnője (menyasszonya) szintén beadta a derekát, és elkezdett edzeni. Kb fél év alatt ő is ledobott egy huszast (nem kérdeztem, nem feszegettem, hogy mi mennyi, de olyan 90 kilóról indult a 150 cm magas hölgy).
    És még van itt tesómnak egy-két személyi edzettje, akikre ugyancsak a metkon van "ráerőltetve" és nem ismerni rájuk.

    "Egy igazán túlsúlyos embernél ezzel max. azt éred el, hogy megsérül vagy szívrohamot kap."
    Ugyanúgy, mintha fejetlenül beleugrik egyből a maratonfutásba. A gyakorlatok szabályos végrehajtása és a fokozatosság ugyanúgy alapelv. Senkitől sem kértem, hogy holnaptól úgy tolja, hogy belerokkanjon.

    Nem akarok vitatkozni vagy megcáfolni téged. Sőt, innentől az egész átmegy egyfajta hitvitába. Te azt láttad testközelből, én meg ezt. Illetve annyi, hogy próbáltam már futással megszabadulni a zsíromtól. Nekem valamiért nem működött. Cserébe gyakran fájt a térdem.
    Ha találkozok olyan esettel, hogy az intervallum-edzésbő valakinek kára származott (sérülés vagy bármi, ami nem mondjuk elégtelen bemelegítéstől (stb) következett be), akkor megváltoztatom az álláspontom. Nem vagyok vaskalapos.

    "...beállította az óráját, ami napközben 2 óránként jelzett neki, hogy ennie (!) kell."
    Bizony! Ezzel maximálisan egyetértek. Ha tényleg visszaolvastad az eddig összehordott zagyvaságaimat, láthattad, hogy ez a másik "vesszőparipám". Ha fogyni akarsz, enned kell. (csak nem mindegy mit/mennyit) :)

  • Integra

    titán

    válasz Apollo17hu #1149 üzenetére

    nem jól párnázott méregdrága cipő kell meg sarokfutni, hanem megtanulni mezítlába futni, ahogy a természet amúgy arra megalkotta az emberi testet... :U

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák