Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VOid

    tag

    válasz Hasaggymeg #7900 üzenetére

    én nem mondtam h a "will" rossz, szerintem is mindkettő jó, csak egy kicsit:D kukacoskodtam na:D:D

    Amúgy az a rossz h megtanulsz annyi szabályt h ez azér jó az azér jó, egyik helyen azt mondják ez jó másikon az jó...végén rúghatsz fel mindent:D. pl nem egy nyelvtani könyv tanítja hogy a help után ige előtt nincs "to" ami igaz is, de mégse hibás ha kiteszed:D legalábbis még annó tanárom mondta..h nyugodtan ki lehet tenni, jah meg ilyen ha felsorolsz két dolgot határozott névelővel akkor az and után már elhagyhatod a "the"-t nem kell még1x kitenni... na erre is azt mondták nekem h való igaz ez így van , de azér tegyem ki még is ha nyelvvizsgán vagyok:D

    gugli jó barátom nekem is:D csak nagyon figyelni kell h milyen szövegkörnyezetbe adja ki néha a találatokat:D mer nem biztos h az a nyerő amiből több van mer tök más értelemben is használják azt a szerkezetecskét amit beírtam:) itt most azér nincs ilyenről szó szerencsére. Maradjunk annyiban h sehol se fognak furán nézni rád bármelyiket is használod:)

  • Kidus

    őstag

    válasz Hasaggymeg #7900 üzenetére

    I won't be able to go.
    I'm not gonna be able to make it there.

    Ennyit tudok mondani :D
    Fogalmam sincs miert, sose lesz, ezek ilyen dolgok.
    Nem fogok tudni menni vs. nem leszek kepes ra, hogy odaerjek. De az is jo, hogy i won't be able to make it, csak mas kicsit a lenyeg.
    Amig a fenti ket peldanal az elsonel az a lenyeg, hogy az eredmeny a "nem leszek ott", a masodiknal az, hogy "en nem leszek ra kepes", es az a hangsulyos.
    Talan ennyi, amugy a teat en is gyulolom :D

    Magyar is pont ilyen amugy ( gondolom az osszes tobbi nyelv is ), kis piszlicsare dolgok miatt szorend cserek es mas szavak, szerkezetek, aztan ember legyen a talpan, aki megmagyarazza, hogy miert ugy mondta :)

    Assuming Control

Új hozzászólás Aktív témák