Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz #72042496 #10968 üzenetére

    Köszi a linket, átnézem. A relaxás villámangol kezdőcsomagot megvettem, sztem nagyon jó. A kártyás módszerről eszembe jutott, hogy volt egy bulgár munkatársam aki mesélte, hogy így tanult angolul.

    Na igen, pl. amit most fordítottál az ~95%-ban érthető nekem (függetlenül attól, hogy ugye most épp láttam előtte a magyar szöveget), majdnem mintha magyarul olvasnám, ám ennek ellenére nem tudnám ugyanígy, vagy egyáltalán magyarról angolra fordítani. És ez kissé frusztráló :O :) Majd próbálok* keresni valakit aki segít.

    A külföldi munka is jó ötlet! (Arra vigyázz, hogy az így megszerzett nyelvtudás nem feltétlenül "nyelvvizsga-konform".)
    Őszintén szólva nem igazán érdekel, hogy nyelvvizga-konform-e. Úgy cuzamme nem tartom semmire a magyar nyelvizsgáztatást, meg az oktatást se. Mindig az jut eszembe ilyenkor, hogy unokatesóm kétnyelvű gimnáziumban tanult, a nyelvvizsga úgy történt, hogy felvették amit beszéltek, kiküldték valamelyik egyetemre (Cambridge rémlik de nem akarok hazudni, nem emlékszem rá, ám kint van a falon a visszakapott oklevél róla) ahol ötössel végzett, itthon meg honosíttatni kellett mert csak a rigó utcai papírt fogadták el az országban.. egy vicc.

    ---
    * Erről pedig a StarWars jut eszembe :) ahol Yoda azt mondja: Csináld vagy ne csináld, de ne próbáld!

    Köszi, tovább már nem offolok :)

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák