Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz -NoVa- #7765 üzenetére

    Szoval a belso szabalyzat nem enged rendes munkat vegezni. Szep kis ceg :)

    Lattam mar olyat, hogy SSO meg timeout eleg durvan meg tudja keseriteni a felhasznalo eletet, de panaszkodassal azert lehetett javitani a mukodes anomaliain.

    Gondolom kulso eszkozt se nagyon tudtok mentesre hasznalni - szinten biztonsagi okokbol.
    Szep ontokonloves...

    FőDudu

  • npera

    újonc

    válasz -NoVa- #7765 üzenetére

    4: Még mindig meglepődnek, hogy fejlesztőknél keletkeznek új, a világon addig soha nem létezett futtatható binárisok. Sőt, még meg is kérdezik, hogy egyébként miféle business reasonból keletkeznek ilyenek, és nem hagyható-e esetleg ki. Ilyenkor szoktuk abbahagyni a picsába a munkát, és kávézunk 2-3 órát a válasz előtt.

    Ez így fun and engaging... :(

    Mi most lettünk egy új csoport előző héten hétfőn, egy teljesen új agile team viszont a feladatokat nem definiálták. Az majd alakul.

    A csoportban van 5 db tesztmérnök, akik korábban nem dolgoztak az agilis manifesztó szerint, JIRA sem volt a kezük ügyében. Van egy scrum master, aki egy másik csoportban is ugyanezt a feladatot látja el. Van egy product owner, aki elég precíz és fegyelmezett, mivel részidőben a hadseregnél dolgozik. Meg vagyok én.

    Normálisan egy 12 hetes product increment utolsó sprintje (2 hét) arra van, hogy a következő PI elő legyen készítve, a backlog ki legyen fenve, prioritások beállítva, függőségek kipucolva. Nekünk volt másfél napunk erre, mivel hétfőn még nem is léteztünk ebéd utánig a rendszerben, akkor tudtam elkezdeni populálni a backlogot. Aztán szerda-csütörtök PI Planning Event, de mi még péntek késő délután is ezzel mókáztunk.

    Aztán most hétfőn volt az első sprint planning, amikor a feature --> user story --> task láncolat kialakul és a végleges időbecslés elkészül. Rögtön ki is derült, hogy nem alapfokon vagyunk túlterhelve igazából.

    Amikor a section manager beszédült a sarkunkba szerda délután és odahozta egy A/4-es lapon a korábbi csoportom feladatleírását, tollal áthúzta a másik csoport nevét és odaírta a miénket akkor majdnem felnyerítettem a röhögéstől. Mert ezen már csak röhögni tudok.

    Fun and engaging ez az agile movement :C

Új hozzászólás Aktív témák