Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -NoVa-

    addikt

    válasz Bujdy81 #65774 üzenetére

    Ezzel csak az a gond, hogy nem azokat támogatta, akiket kell, hanem az építőipart, ahol beemelték az árba. Akiket névlegesen támogatni akartak, azoknak kb ugyanannyiba kerül az egész, mint mielőtt volt csok. Akiket nem támogatnak, azoknak ennyivel nagyobb szívás. Akiket valóban támogatnak, azok az építőipar. Ismét. Szerencsére még a teljes agyament felfordulás előtt vettük a házat, utána nem tudtuk volna megfizetni hitel nélkül, hitelt meg nem veszünk fel, túl bizonytalan.

  • ncc1701

    veterán

    válasz Bujdy81 #65774 üzenetére

    Gyerek 25 éves. Évek óta nem talál olyan pasit, akivel pár hétnél tovább együtt tudnak maradni. Pedig egy kimondottan szép, jó alakú, okos csaj. Mondjuk a stílusát én sem bírnám.

  • npera

    újonc

    válasz Bujdy81 #65774 üzenetére

    Olvastam a gazdasági elemzést, aztán a buktatókat.

    A buktatók szerintem nagyon komolyan félre tudják vinni ezt az egészet. Főleg, ha a család sem igazán sikeresen "indította el" a gyereket. Saját példámból kiindulva szerintem más is szop erősen. A szüleim jót akartak, de a pokolba vezető út is jóakarattal van kikövezve.

    Én úgy indultam el az "életben", hogy zéró gazdasági alapismeretekkel majd lakok a padlástérben (nem volt beépített padlástér, csak egy padlás), aztán konstruálok kapukat a pincében berendezett tervező-fejlesztő műhelyemben és milyen király lesz. Ez volt apám víziója.

    Se induló tőke nem volt, sem spórolt pénz, se semmi értelmes felfogás, hogy miként is kell a pénzzel bánni. Mondjuk ez apámnak sem volt, tehát ő megpróbált mindent a maga szintjén.

    Dolgoztam pár évig, becsődöltem totálisan, aztán nyomtam egy full resetet és 13 kg-os bőrönddel irány Svédország. Jó, előtte pályáztam és felvettek egy magyar céghez, de onnantól jött a hajrá.

    Visszatekintve én 25 évesen lóf*szt sem tudtam volna összespórolni. A családi háttér miatt a kapcsolatom is tönkrement 30-éves koromra, szóval azt is beszoptam volna. A gyerek teljesen lehetetlen volt korábban, 38-éves korunkig nem is lehetett gyerek asszony betegsége miatt. Aztán műtét és hajrá.

    Szóval az elmélet szép, de a gyakorlat nagyon el tud csúszni.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Bujdy81 #65774 üzenetére

    A leírásod vélhetően okés, csak kevés olyan mai 2x éves fiatal párt ismerek, akik havi 250et félre tudnak tenni. Ez több eset miatt lehet:
    - Eleve nem keresnek annyit, hogy nettó 250 legyen akármelyikőjük fizuja, szóval a két fizetés és a megélhetés (albi+rezsi, kajapia, utazás...) nem teszi lehetővé
    - Félre tudnának tenni mondjuk 250et, de fiatalok, övék az éjszaka, kell menni bulikázni, és akkor a 250 megtakarítás ugrik
    - Eleve nem akarnak félretenni

    A mai ifjúságnak szerintem f*ngja nincs arról, hogy 18 éves koruktól kezdve illene félretenni akármennyit is, mert fog kelleni pár év múlva. 25-28 évesen nem biztos, hogy gyereket akarnak, mert egyikőjük kiesik a munkából, ugrik a fizetés - egy ideig biztosan. Itt megborul az elmélet, mert egy fizetés, meg a másik gyes/gyed/akármi nincs annyi, hogy 250félre tehetődjön. 2 gyereknél ez még bajosabb... 3 nál már más a szitu, mert ott családi adókedvezmény van, és ha rendes pénzt keresnek, akkor az jó. Abból már lehet félretenni. De ilyenkor kattan be valamelyik, hogy még csak 30x vagyok, előttem a világ, helló. És koccol.
    Viszont van a másik rész, hogy ezt a babavárót vagy a CSOKot, amit előre odaadnak, azt meg lehet forgatni valami állampapírban, erről volt szó indexen, meg pár másik oldalon is, a lényege, hogy 5 év alatt lesz ~3M Ft extra. Az már egy rendes plusz....

    A probléma meg ott van, hogy a CSOK és az összes többi ilyen jellegű családtámogatás felkúrta a lakásárakat az egekbe. Az újat pláne, de a régi lepukkantak is rendesen megemelkedtek. Nemrég volt cikk valamerre, hogy a panelek ára 7-10 év alatt megháromszorozódtak. Az ugye nem gyenge. Még a napsütötte Havanna lakótelep árai is emelkedtek. A további remek lépés az építőanyagok áfájával való móka. Néha 5%, néha 27%... Ismi pont jókor vett lakást, ő kapott vissza ilyen csökkenésből 4misit, elmentek 3 hétre Kubába nyaralni. Pár évre rá felment az építőanyag áfája. Az X időpontig átadottaknak talán nem, de a többinek igen. Ami eddig volt X misi, most lett egy "kicsit" több, ~20-25%+...

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • qnadam

    veterán

    válasz Bujdy81 #65774 üzenetére

    nincsen párja valakinek 25 évesen. Akkor borul az egész

    fejben végigpörgettem a barátaimat, hát nem sokaknak volt 25 éves korukban veledakaromleélniazéletem szintű kapcsolata.

    istálló? gazemberség? hupákolás?

Új hozzászólás Aktív témák