Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • npera

    újonc

    válasz Samott #28084 üzenetére

    A városban van 3 helyen automata, ahol készpénzt lehet berakni. Mind a centrumban. Egy a pályaudvaron (ahol sok tunéziai utcagyerek "dolgozik" és kiterjedt közel-keleti és afgán drogdíleraktivitás van), egy a központi nagy bevásárlóközpontban (ugyanez pepitában) és egy a "bulinegyed" sugárúton.

    A bankok szinte mindegyik készpénzmentes, tehát nincsenek olyan fiókjaik, ahol készpénzt tartanak vagy foglalkoznak vele. Ez egy ideig viccesnek is tűnhet, de igazából nem az. Mert ha ennyire limitálják a készpénzt, akkor ha véletlenül kapsz valahonnan teljesen legális úton, akkor gyakorlatilag te leszel "kriminalizálva" ha be akarod rakni a bankban.

    Amikor eladtam a V70-est, akkor valami közel 20k SEK-et készpénzben kaptam a török gyerektől aki megvette. Amikor be akartam rakni a bankban, akkor szabályosan lecseszett az ügyintéző, hogy mit képzelek, hogy csak úgy odajövök készpénzzel és hogy előre be kellett volna jelentenem, hogy készpénzzel jövök és hogy azonnal igazoljam a pénz eredetét. Megmutattam neki a hirdetést, hogy onnan van a pénz, akkor kicsit lenyugodott.

    Ez volt kábé 3 éve, azóta az én bankom is készpénzmentes lett, így mehetek valamelyik automatához. Múltkor asszony kapott készpénzt, aztán egyedül nem is tudta berakni az automatába, mert a bevásárlóközpontban az afgán utcagyerekek csoportosan üvöltöztek az automata közelében és bepánikolt, hogy ki fogják rabolni. Amikor odamentem vele, akkor már nem félt.

    Röviden: túl lehet tolni az elektronikus fizetést is, csak eléggé akarni kell. A svédek rátolták a házat a kabátra... :C

Új hozzászólás Aktív témák