Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samott

    addikt

    válasz chris-77 #1498 üzenetére

    Igen, mert: "az A400 specifikációt csak az alapvető adatok (500 MB/s olvasás, 3 év garancia, stb.) szempontjából fixek, az SSD-ben található komponensek relatíve széles palettán mozognak majd, annak megfelelően, hogy épp milyen részegységet sikerül megfelelő áron és mennyiségben beszereznie a Kingstonnak." - szoval rairjak a minimumot amit el akarnak erni, aztan amit kapnak azt rakjak bele. Meg ugye az idezett cikk is masfel eve irodott, azota volt egy kis fejlodes itt is.

    (There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

  • Frawly

    veterán

    válasz chris-77 #1498 üzenetére

    Nem egy nagy szám, nincs rajta cache, lassabb vezérlőt tettek rá. De még így is egész használható SSD, és baromi olcsó. Pendrive-nak teljesen jó. SSD-s topikban nagyon népszerű azok körében, akik a legolcsóbbat akarják, annak ellenére, hogy nem ajánljuk, mert alig drágábban az Adata SU800 jobb SSD, de pendrive-nak az felesleges, az akkor számít, ha belső SSD-nek használod.

    Én anno használtan egy 64 gigás Samsung PM800-at vettem 10 ezer forintnak megfelelő Bözse-valutáért, azt fogtam be pendrive-nak. Ezt használom tesztrendszer telepítésére, live rendszer kipróbálására, OS telepítők kiírására, adatok hurcibálására. Nem szabvány 2,5 colos méret, hanem csak 1,8. Alig pár ezerrel volt drágább, és köröket ver akármelyik hiperszuper, márkás pendrive-ra. Stock Win10 Pro-t bebootol 6 mp. alatt USB3-ra kötve. Pedig ez még csak SATA2-es, akkor még drágábbak voltak újonnan, gyorsban meg ezt találtam angol eBay-en, amit gyorsan ki tudtak kézbesíteni ingyen. Arra a felhasználásra, amire vettem, bőven megfelel, még túl is teljesíti az elvárásokat.

    Plusz az A400 akkor is jó, ha nagyon régi gépbe akarod tenni, akár SATA kártyára kötve, ha olyan régi gép, hogy nem fogadja a SATA meghajtókat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák