Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Sipi- #124120 üzenetére

    Kollegám ugyanebben a szituban van. Elvileg "beadták" a papírokat, már van nála 3 fázis, meg némi modernizálásra esély, de engedélyek még nincsenek. A kivitelező nem volt hajlandó elfogadni a teljes vételárat, csak előleget, merthogy napról-napra drágul(t) a napelem. "Úgyis drágább lesz, mint most, és nem most építem be, hanem majd ha minden engedély megvan". Előleget elfogadott, de még asszem nem csinált semmit, engedélyekre várás van.

    Én benne maradnék, mert azért a szaldós elszámolás nem rossz. Aztán ha úgy változik tényleg a helyzet, akkor meg biztos meg lehet beszélni a kivitelezővel, hogy "bocs, de hallottad, mi történt, és kösz..."

    [ Szerkesztve ]

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • -NoVa-

    addikt

    válasz Sipi- #124120 üzenetére

    Én hasonló helyzetben bele se léptem, túl sok a potenciális tervezhetetlen buktató a megtérülésben, aztán a karbantartás/szerelés költségei és elérhetősége még tizenév múlva jönnek. Meg a mostani elszállt anyagárakkal kár belefogni, majd ha letisztultabb lesz a világ.

  • blueboi69

    csendes tag

    válasz Sipi- #124120 üzenetére

    Én azt mondom, hogy egyértelműen vigyék végig a projectet és ne dilemmázanak, mert ez egy kivételes lehetőség. Bukják a szaldót ha most visszamondják.

    Abban igazuk van, hogy várhatóak szankciók/adók/akármi azoknak akik bruttós elszámolásban vannak. Valamit úgyis kitalálnak, mint ahogy kitalálták már év elején is, és azóta is ahogy torzították az áramdíj-rendszerhasználati díj arányt.
    De a megtermelt áram felhasználásával rengeteget tudnak spórolni pl a gázon. Kitudja annak is milyen lesz az ára 5-10év múlva? A nap meg valszeg sütni fog.

    Logolom a villanyóra adatait, mert miért ne, visszanéztem, hogy a max feszültség az 247V volt, a minimális 229V. Hátha ez segít valamelyest.

    Invertertől függ, hogy milyen feszültségen kapcsol le, de igen, ilyen 250 körül van vége a dalnak. Mikor mértetek ennyit? Másrészt azt nem tudom, hogy ha a lakásban van nagyobb fogyasztó, mondjuk nyáron megy a klíma, akkor leeshet a feszültség és akkor működhet az inverter, de ha nem használja fel, akkor meg lekapcsolhat.

    Hosszú távon akkor tudnak nyerni igazán ha vagy felhasználják az áramot rögtön vagy tudják tárolni, akár elektromos autóban. Az valós probléma, hogy magas a feszültség és kapcsolnak le inverterek, de ez nem fog örökké így lenni.

    Egy dolog biztos a dologban. Ha most nem csinálják meg, akkor többet nem lesz szaldos elszámolás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák