Új hozzászólás Aktív témák

  • Bujdy81

    csendes tag

    Hejj, Dudu, Szlovénia is bekaphatja a cerkámat, az sem a tejjel/mézzel folyó Kánaán...

    Jöttünk haza Isztriáról, Waze szerint 1,5 nyereség az Umag-Pákozd távon, ha Szlovénia felé jövünk. Odafelé úgyis elgurult a gyógyszerem a horvátok pofátlan autóút árazásától (feléjük a fixen 110-re korlátozott utat autópályának hívják és arcátlan sok pénzt kérnek a használatért).

    Az egy dolog, hogy volt sor a határnál, de elkövettem, azt a hibát, hogy nem kerestem a térképen egy OMV kutat! Bementünk egy benzinkútra, hogy akkor kellene nekem autópálya matrica (miután kikáromkodtam magam, hogy 2018-ban a fejlett Szlovéniában nem lehet online/SMS-ben autópálya használati jogosultságot venni). Mondja a kutas, hogy nem tud adni, mert csak az OMV-nek van liszensze hozzá. Mivan? Kerestünk egy OMV kutat, ott tényleg tudtunk venni. Tényleg csak az OMV árulhat matricát a benzinkutak közül? Mert ha igen, akkor ott biztos nincsen korrupció a megegyezés mögött...

    Később, megálltunk egy nagyobb pihenőnél, Maribornál. Benzinkút, Meki, klotyó. Mekiben nincsen klotyó, csak a "nagy" klotyó az épület oldalában. Anya viszi a három csajt, majd jönnek vissza, hogy 0,5 EUR/fő. De baszki, akkor is, ha fizető vendég vagy a Mekiben! Ez milyen tahóság már! Azt már hozzá sem teszem, hogy Umagban is, meg ott is kb. minden helyi cigizik! Utcai fesztivál, egyik kőpadon ül asszony, ölében az egyik kiscsaj. Van még mellette egy hely, leül egy helyi idősebb, kövér hölgy, majd rágyújt azzal a kezével, ami a családom felé esik. Azt hittem lerúgom a fejét, hogy lehet ilyen bunkó! Aztán elkezdtem figyelni. Kb. minden helyi cigizik. Az is aki tolja a babakocsit! :(

    Reggel elmentem futni. A szembejövő futók 80%-a csaj. Az ikonikus az volt, mikor a párocska tolt egy puszit, csaj elindult futni, csávó maradt a padon és rágyújtott... :C

Új hozzászólás Aktív témák