Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Jahno #4441 üzenetére

    Nyálcsorgató. Én most zsíros deszkát toltam. Tudom, abban semmi extra. De ha sok éve nem etted, akkor jól tud esni Anglia közepén egy kis Pest megyei, házi, sütési disznózsír (nem ilyen ipari mechanikai préselésű fehér faggyúzsír), rendesen lehet kenni hűtőből kivéve is. Szegedi csípős fűszerpaprikával. Brit fehér Kingsmill toastkenyérrel, brit vákuumsóval és Co-Operative (angol üzletlánc, röv. Co-op ≠ magyar Coop) essexi vöröshagymával. Az igazi friss, ropogós erzsébeti fehérkenyérrel és szekszárdi méregerős hegyes zöldpaprikával lenne, de nem tudok olyat szerezni. Ezek a magyar alapanyagok is a közép-európai bolt (ahogy az itteni magyarok hívják: magyar bolt) magyar részlegéből vannak. Nem is gondoltam anno, hogy az ilyen kaja hiányozhat néha. Ritkán eszem, alapvetően főzéshez vettem a zsírt. Néha veszek magyar kenyérszalonnát is, vagy lengyel császárszalonnát. Lusta vagyok főzikézni, általában ilyen agglegényes nemzetközi mikrós kajákat eszek hétköznapokon (kínai, indiai, angol kaják), meg magyar/lengyel füstölteket kenyérrel. Mostanában angol húskonzervekre kaptam rá (corned beef, Spam ham, egyéb löncshúsok, paprikás humusszal kent kenyérhez, kígyóuborkával), persze azért hétvégenként néha főzök is, csak vagy idő vagy energiám nincs rá.

    Hurkát, sütni való kolbászt is akartam venni, de először drágának találtam, nem vettem, most meg bánom, azóta kapni sem lehet a magyar boltban, elhordták az élelmesek. Pedig a hurkazsír a kedvencem, ami igazából kolbászzsír, vidéken mindig hurkával együtt sütve átkeresztelődött.

Új hozzászólás Aktív témák