Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Belefutottam 2003-as excelnél egy kis problematikába.
    Van egy táblám, amiben oszloponként vannak tárolva különböző típusú kiadások.
    Az egyik oszlopban több "beszállítótól" származó összeg szerepel, melyek egymástól a cella háttérszínével vannak megkülönböztetve.

    A tábla mellett található egy Kimutatás fül, melyen az előbbi oszlop értékeit cellaszínenként szétbontva kellene összegezni.

    Kis keresgetés után kiderült, hogy a 2003-as excelben nincs beépített függvény ehhez, így kialakítottam a következőt, melyet beraktam egy modulba:

    Function szinesosszeg(tartomany As Range, szin As Range)

    Dim szam
    For Each element In tartomany
    If element.Interior.ColorIndex = szin.Interior.ColorIndex Then
    szam = szam + element.Value
    End If
    Next
    szinesosszeg = szam
    End Function

    Ez rendben is működik, szépen össze is számolja a kérdéses cellákat, de sajnálatos módon az összegzés nem frissül sem automatikusan sem F9-re.

    Viszont, ha belemegyek a kérdéses cella/cellák szerkesztésébe és semmiféle változtatás nélkül ütök egy entert, akkor azonnal frissíti az összegzést. Persze mindezt az összes, a fenti függvény hívását tartalmazó cellára el kell végezni.

    Ebből nekem nagyon úgy tűnik, hogy a kérdéses függvény hívását kellene valamilyen szinten automatizálni. Mivel az összegzendő cellák más lapfülön találhatóak, így kézenfekvő lenne a Kimutatás fül aktiválásával ezt végrehajtani.

    Sajnos itt akadtam el, ezt hogyan lehetne általánosan megoldani, mivel a függvény cellánként változó bemenő paramétert igényel (szín kód).

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Gab #11574 üzenetére

    Első ránézésre a szum teljesen felesleges a képletbe, bár nem ez a probléma nálad

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #11569 üzenetére

    Erre valaki valami értelmeset?

    Elgondolkodtam, hogy a Kimutatás fül aktiváláshoz beteszek hívást a kérdéses függvényre, mely hívásban fixen lesznek a tartományok és a színkódok. Bár a színkódokat le tudom kérni forrás cellákból, így talán azokat nem kell fixálni.

    Minden esetre nem a legrugalmasabb ez a megoldás, de hát ha senki nem tud jobbat.... :(

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #11594 üzenetére

    Ezt nem hiszem el :W

    Megcsinálom a kódot a fül aktiválásához, ami működik is úgy ahogy kell (bár így persze rugalmatlan a kezelés, de legalább frissen mutatja az adatokat)

    Ezután nekiálltam egy ellenőrzést belevinni a kimutatási táblába, hogy egyetlen sor se maradjon ki az összegzésekből.

    Ezt is sikerült abszolválnom. Saját magam ill. az ellenőrzési folyamat kontrolljához a fejlesztés idejére beiktattam egy fül aktiválás nélküli színezett cella összeadást. Gondoltam majd manuálisan frissíttetem a tartalmát a kontrollhoz.

    Viszont csak nézem, hogy folyamatosan jó értékek szerepelnek ebben a kontroll cellában. :F
    Nekiálltam kutakodni mi is okozhatja ezt, de bevallom őszintén, hogy nem igazán jöttem rá.
    Ekkor beiktattam egy a problémamegoldást elindító függvénylekérési csoportot és meglepően tapasztaltam, hogy ezek is frissülnek szépen, ahogy kell.

    Mivel nem tudtam mire vélni a dolgot kiszedtem a fül aktiválásakor lefutó kódot, hogy lássam mi is történik. Mondanom sem kell, hogy azóta is frissül rendesen minden egyes cella. :Y

    Legyen szíves valaki világosítson fel miért is kellett két napot azzal töltenem, hogy megoldjak egy olyan problémát, ami a jelek szerint nem is kellett volna, hogy probléma legyen :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Keresnék egy olyan megoldást, amivel egy munkalap néhány oszlopát ugyanazon munkafüzet másik munkalapjára tudnék másolni úgy, hogy ha a forrás munkalapon beszúrnak egy sort, akkor a cél munkalapon is ugyanúgy bekerüljön a beszúrás tartalma.

    Jelenleg ilyen képlet végezi a műveletet:
    =HA('forrás munkalap'!D1047="";"";'forrás munkalap'!D1047)

    Sajnos ennél a cellaszám (fenti esetben a 1047-es érték) sor beszúrásakor/törlésekor automatikusan változik.
    Jelenleg a fenti képlettel, ha pl. 1043-ra beszúrás történik, a 1047-es a 1048-ra hivatkozik.

    Nekem az kellene, hogy a forrás munkalap változtatásaitól függetlenül pl. az 1047-es sor a 1047 sorba másolódjon.

    Nem tudom ez egyszerű képlettel megvalósítható-e avagy függvényt kellene hozzá kitalálnom?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Delila_1 #11906 üzenetére

    "Elég lenne az =INDIREKT("Munka3!D"&SOR()) függvény is, de akkor a beszúrt sorra történő hivatkozáshoz nulla értéket ad"

    Na ez a tökéletes megoldás, mivel vannak olyan cellák a tartományban (ezek vannak többségben amúgy), melyek csak számot tartalmaznak, ha van értékük a forrás lapon. Ha nincs értékük, akkor jó lesz a nulla érték visszaadása számomra az alábbiak miatt:

    Az eddig használt képletet (amit linkeltem fentebb) a számokat tartalmazó területen módosítani kellett ilyenre:
    =HA('forrás munkalap'!D1047="";[B]0[/B];'forrás munkalap'!D1047) , mivel ha nem nulla értéket kap a cella, akkor problémás a kérdéses tartomány (jelen esetben éppen oszlop) összegzése (gyakorlatilag hibaüzenet lesz a végeredmény). Egy sorban csak egyetlen oszlopban van érték, így a többi oszlop celláinak értéke nulla. A sok nulla pedig rontja a tábla átláthatóságát, így feltételes betűszín van a kérdéses területen a cella értékének függvényében.

    Szóval többet segítettél, mint amire számítottam.

    Nagyon szépen köszönöm :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #11912 üzenetére

    Viszont újabb probléma merült fel:
    van olyan oszlop, ami dátumot tartalmaz. Ezekből ilyen alakot varázsol: Z1060872, de némelyik (ugyanazon dátumot tartalmazó) cella esetén: 597713

    Sajnos cellaformázásnál kategória megadásával nem sikerült helyrehozni

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Delila_1 #11916 üzenetére

    Ehhe... én voltam a marha, ugyanis emlékezetből írtam be az oszlop jelzőt, így természetesen nem is a dátum oszlopból vette az adatokat. Sorry :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Lehet egyszerű a megvalósítása a problémámnak, de sajna nem vagyok ennyire guru excel-ben :B

    Adott egy tábla, melynek B oszlopa dátumot tartalmaz (pl. 2013.01.22). Ez a tábla tavalyi évre vonatkozik, így értelem szerűen 2013-as dátumoknak kellene szerepelni a B oszlop celláiban. Sajnálatos módon számos cellában utólag pótolni kellett a dátumokat (felvitel híján). A pótlás nem sikerült valami jól, mert ugyan a hónap és nap értékek megfelelőek, de az év 2014 lett. Így viszont esélytelen dátum alapján rendezni a táblát, mert a pótoltak összevissza voltak időrendben.

    Mivel jelentős a sorok száma, így keresnék egy relatíve gyors megoldást a 2014-es évszámok 2013-ra cseréjére az adott oszlopot tekintve.

    A segítséget előre is köszönöm :R

    Szerk. Ja igen, 2003-as excel :B

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Delila_1 #20287 üzenetére

    Köszi :R

    Ez egy elegáns megoldás. Kár, hogy nem jutott eszembe :B

    Közben megoldottam amúgy egy bonyolultabb módszerrel :DDD

    2 új oszlop a B elé, ezeket formáztam dátumra, majd rendeztem a B oszlopot, így a végére kerültek a 2014-esek. A létrehozott C oszlop celláiba "=D1-365", ahol ugye a * folyamatosan nő a soroknak megfelelően, majd a C oszlop másol, B oszlopba irányított beillesztés -> érték, majd a C és D oszlop töröl és voálá.

    Ehhez képest a csere azért jóval elegánsabb :K

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy érdekes O365 Excel problémába ütköztem egy barátom laptopján (W10x64 funkciófrissítés előtti állapotban).

    DARABTELI függvényt szerettük volna használni, de a nála lévő Excel nem ismerte a darabteli függvényt. Kézzel beírva: =d sem kínálta választhatóként és megszerkesztve a darabteli függvényt hibát hozott a függvény nevére.

    Én még ilyen jelenséggel nem találkoztam, így kérdezném ezt a hibás működést hogyan lehetne orvosolni?

    Ránéztem itthon ugyanerre, de nálam rendben megtalálható a választható listában, viszont a problémás gépen nem kínálta pl. ezeket sem választhatónak: DEC.BIN DEC.HEX DEC.OKT DELTA míg nálam ezek is ott figyelnek a megjelenő listában

    Amúgy magát az O365-öt hogyan lehet/kell frissíteni winen, mert WU Speciális részén nem volt ott a kérdéses laptop esetében az Egyéb MS termékek frissítéseinek fogadása lehetőség :F

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Köszönöm a válaszokat :R

    A menüben lépkedve magyarul jelent meg minden menü ill. a DARABÜRES függvényt simán lehetett használni, tehát elvileg nem a magyar nyelv okozza a problémát.

    Mutt
    Aha, szóval a FIÓK részen lehet a frissítéseket ill. az aktuális verziót is megnézni. Na ott nem kerestem :B pedig szerettem volna a pontos verziót látni

    andreas49

    Köszi a darabha ötletet és mintha rémlene is, hogy ez ott volt a választhatók között. Nálam pl. nincs (darabhatöbb van csak nálam ill. ugye a darabteli is választható)

    E szerint [link] naprakész nála az Excel, ha márciusban változott ennek a függvénynek az elnevezése. Na ezt jó tudni, de magamtól biztos nem jöttem volna erre rá :R

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák