Új hozzászólás Aktív témák

  • Delila_1

    Topikgazda

    válasz mArZsi #6200 üzenetére

    Tömbnél hosszan lehet legírni a folyamatot, de néhány kattintással megoldható.
    Elkészítettem 3 oszlopra egyenként a 3 kimutatást, mindenhol 2 oszlopom lett, ahol az első magát a számot, a másik a hozzá tartozó darabszámot tartalmazza.
    A 3 kimutatás 2-2 oszlopát egymás alá másoltam értékként egy lap D-E oszlopába, D2-től kezdődően (az első sorba címet írtam), rendeztem az adatokat a D oszlop szerint emelkedő sorrendbe. F2 képlete: =D2, F3 képlete: =HA(D3=D2;F2+E3;E3). Ezt lemásoltam, a képletek helyére bemásoltam az értéküket (irányított beillesztés).
    Rendeztem az adatokat. Első kulcs a D oszlop emelkedő, második az F oszlop, csökkenő sorrend.
    Tettem a D oszlopra egy irányított szűrőt, más helyre, csak az egyedi rekordokat jelenítse meg, más helyre másolja, nálam a H1-be. Az I2 képlete: =FKERES(H2;D:F;3;0)
    Most már csak a H:I területet kell rendezni az I szerint csökkenő sorrendbe.

    Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák