Új hozzászólás Aktív témák

  • 13128814

    tag

    Sziasztok!

    A segítségetekre van szükségem, mert elakadtam. Hogy ne érje szó a ház elejét, reggel óta küzdök vele, már a Chat GPT-t is izzasztottam, meg mindent amit tudtam. De csak egy egyszerű multis rabszolga vagyok aki szeretne automatizálni ezt-azt, szóval ne vegyétek le a fejemet kérlek.

    A háttere az, hogy hetente készülnek riportok aminek az alapját 1 SAP lekérdezés és egy belsős adatbázis adja. Az aktuális excel mindig visszahivatkozik az előzőhetire, és ebből van a problémám.

    A fájlok ilyen struktúrában vannak elmentve:

    2023_07_29_valami
    2023_07_22_valami
    stb.

    A problémám egy (számomra) komplexebb FKERES-el kezdődött. Ez így néz ki (és 3 van belőle!):

    =HAHIBA(FKERES(A3;'\\win2012-adc\WORK\Termelés\SAP\2023\[2023_07_27_Össze_kártyaLekérdezés.xlsx]2023_07_27'!$A$3:$S$400000;8;HAMIS);2)

    Mivel ez mindig az előzőheti excelre mutat rá, kitaláltam, hogy csinálok egy archivum fület a sablon fájlomban. Ami azt csinálja, hogy mindig beírja az aktuálisan generált excelt adatait, amiből ha visszaugrok egy cellát akkor automatikusan tudni fogom hogy hogyan hivatkozzak az előző excelre. Elméletben nagyon jól is hangzott!

    Ezért azt csináltam, hogy a sablon excelem képleteket tartalmazó lapján összefűztem ezeket a függvényeket, mert igazából mindig csak a dátum tér el, pl. itt az I3:

    Mert a makró megtudja határozni az archivumból a korábbi dátumot (nem mindig ugyanakkor készül az előző).

    Ez amúgy tök jó is lett, de az istenért nem másolja be nekem függvényként, és itt vagyok meglőve:

        ThisWorkbook.Worksheets("K").Range("I6").Value = elozoDatum
        ThisWorkbook.Worksheets("K").Range("I8").Value = elozoDatum
        ThisWorkbook.Worksheets("K").Range("I4").Copy
        ujExcelDatum.Range("I3").PasteSpecial xlPasteValues

    Próbáltam formulaként is beszúrni, de object hibát kaptam.

    Ha F2-t nyomok, és kilépek belőle akkor tök jó, csak makróval nem tudtam megcsinálni, mert idézőjelekbe kell tennem az eredetit, de nem tudom előre definiálni, mert változik.

    Akkor kitaláltam, hogy változóba olvasom, és azt használom fel, de mindig object errort kaptam vissza.

    Aztán próbáltam ilyet is, de szintén object errort kaptam:

        'Dim G1 As String
        'Dim G2 As String
        'Dim I3 As String
        'Dim M3 As String
        'Dim P3 As String
        
        'G1 = "=HAHIBA(FKERES($A3,'\\win2012-adc\WORK\Termelés\SAP\2023\["
        'G2 = "_Össze_kártyaLekérdezés.xlsx]"
        
        'I3 = "'!$A$3:$S$400000,8,HAMIS),2)"
        'M3 = "'!$A$3:$O$400000;15;HAMIS);""X"")"
        'P3 = "'!$A$3:$B$400000;2;HAMIS);""X"")"
        'Dim iKeplet As String
        'iKeplet = G1 & elozoDatum & G2 & elozoDatum & I3
        'Debug.Print iKeplet
        
      'ujExcelDatum.Range("I3").Value = iKeplet

    Igazából én már kezdek kifogyni az ötletekből, csak egy FKERES-re van szükségem. Plusz minden egyes hibánál végig futtattam a Chat GPT-n a kódokat, de csomó esetben azt írta vissza hogy működnie kéne.

    Ja igen, ez magyar nyelvű 2307-es verziójú office365.

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák