Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    Jó estét!

    Akkor most egy nagy falat. Aki ebben érdemben tud nekem segíteni, annak jövök egy pizza/sör/pálinka kombóval.

    Makróval kellene meghatároznom egy adathalmazból kiértékelhető exponenciális trend görbe fuggvényét. Pont azt, amit a diagrammokra le lehet kérni 1 gombnyomással.

    Természetesen minden kék adatpontnak megvannak a koordinátái, és amire rettenetesen szökségem lenne az a trend görbének a matematikai függvénye. Ha ez megvan, akkor megváltom a világot ;]

    A lányeg, hogy elég nagy, dinamikus adatmennyiségen kellene elvégezni egy olyan elemzést, amihez az átlag görbétől való átlagos eltérést (szórást) számítok. Különböző paraméterek mellett leszűrök egy listából néhány adatpontot, amire szórást kellene számítani. (egyes adatpontok száma pártucattól 100-150 darabig terjed.

    Eddig mindig úgy csináltam, hogy a leszürt adatokat betettem egy külön táblázatba és manuálisan beírtam a függvény paramétereit, amiből már az excel számolni tudott. Igen ám, de ha automatikusan akarom elvégezni az elemzést, akkor ez a "lenézem és beírom" nem működik. :(

    Köszi szépen. :R

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

Új hozzászólás Aktív témák