Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • myckey

    veterán

    válasz bambano #5 üzenetére

    4?
    fuck?
    mi a tosz? :D

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz bambano #12 üzenetére

    Nem mindentől akarom, mert azt úgysem lehet, de véleményem szerint sokkal rosszabb lett az irány, amerre haladunk, értsed légy szíves.

    A saját egyetemi tapasztalatom: Biológus szakon végeztem (élettan/bioinformatika szakirányon). Már ott volt olyan szaktársam, aki a mikrobiológia kollokviumon feltette a kezét, mert az X/Y nemi betegséget bemutató képet nem akarta bevenni a kis gyomra. Ez 2006-ban volt, onnan csak még rosszabb lehet manapság......

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Rayyy

    senior tag

    válasz bambano #78 üzenetére

    Értem, de nincs más választásunk. Bíznunk kell az orvosainkban, a gyerekeink tanáraiban, a közlekedésben részt vevő többi emberben. Illetve természetesen nem kell éreznünk a bizalmat, viszont hallgatólagosan, ráutaló magatartással gyakorlatilag megbízunk bennünk, és nekik is bízniuk kell bennünk. Máshogy nem működik. Az általános bizalomról vitatkozni lehet, hogy parttalan lenne.
    De ide is mondok egy sztorit: gyerek voltam, mikor iskola után bejártam anyám munkahelyére. Előfordult 2 vagy 3 esetben, hogy a metrón megbüntettek, mert blicceltem. Leszartam, nem fizettem. Illet talán anyám szarta le :DDD De a lényeg: évek múlva(!) jött egy végzés, hogy fizetnem kell x összeget, az alábbiak miatt... és felsoroltak kb 15(!) alkalmat, amikor elkaptak jegy nélkül. Én meg csak néztem, hogy ez komoly? Ezek tényleg behazudtak még 12 alkalmat? Igen. Nem tudtunk mit tenni (lehet, hogy tudtunk volna, most felnőttként máshogy reagálnék), kértünk részletfizetési lehetőséget és kifizettük. Tanulópénz. Viszont a bizalmat igencsak visszavetette. De ettől függetlenül ma is BKK-val járok, veszem a bérletet és bízom abban, hogy nem kapok fiktív csekket. Mert nem tudok mást csinálni.

    Minden a legnagyobb render!

  • Rayyy

    senior tag

    válasz bambano #85 üzenetére

    De hiszen Gargouille is pont azt írja, hogy ebben a topikban kipécéztük a tech cégeket, miközben nem olyan egyszerű a dolog, hogy kizárólag övék minden felelősség.

    Nekem, mint végfelhasználónak vagy a gondviselőjének miért kéne megkérdeznem egy tech céget, hogy hogy működik a buli? Te megkérdezed egy számodra kifogásolható termék gyártóját, hogy mik a lehetőségei, milyen előtörténet miatt lett olyan a termék? Vagy inkább csak szólsz a fogyasztóvédelemnek, hogy bocs, de ez szar, csináljatok valamit? Utóbbira tippelek.

    Arról nincs információm, hogy a kormányok úgy gondolják-e, hogy a tech cégek dolga a rendrakás, de valószínűleg nincs teljesen így, hiszen van például Média Hatóság, meg különböző szervek. Tehát nem hagyják rá az egészet a tech cégekre.

    A mindenféle tájékozatlan emberek mindenféle cikkeket olvasnak a neten, aztán beszélgetésbe bonyolódnak a téma topikjában. A vélemény (főleg egy fórumon) olyan, hogy nem feltétlenül szakmai megalapozottság táplálja. De vannak tájékozott fórumtársak (mindig), akik helyreigazítják, amit kell. Szerintem ezen senki nem csodálkozott még.

    A probléma szerintem inkább az, ahogy egy beszélgetésben a felek egymáshoz viszonyulnak bizonyos esetekben.

    Kíváncsi vagyok, hogy te melyik választ jelölnéd meg a #84-esben feltett kérdésemre.

    Minden a legnagyobb render!

  • Rayyy

    senior tag

    válasz bambano #89 üzenetére

    Nem értek egyet.
    A törvény adott pillanatban való végrehajtásához valóban nem kell bíznom a jogalkotóban, viszont a jogalkotók által létrehozott rendszerben bíznom kell és meg is teszem, amikor például feljelentést teszek vagy hagyom, hogy elbíráljanak egy ügyemet. Használom a rendszert, mert bízom abban, hogy igazságosan döntenek. Ugyanakkor nincs más választásom, mint bízni, mert itt élek és ha itt van ügyem, akkor azt itt fogom végigvinni.

    A szektában nem bízni, hanem vakon hinni kell.

    De igen, bíznom kell a tanárban, az oktatási rendszerben, mert nem, nem bérelhetek magántanárt, nem járhatok csak a legszimpatikusabb magánorvosokhoz, nem költözhetek minden évben többször, csak azért mert más iskolát választanék a gyerekemnek, és nem pakolhatom évente másik osztályba. Amiket írsz, nem életszerű dolgok, csak elméletben vannak így.
    Úgy bízom meg a közlekedőkben, hogy ma is beértem épségben munkába, nem láttam balesetet. Úgy, ahogy ők is megbízhatnak bennem, mert én sem okoztam senkinek gondot.

    Az utolsó három sorodra nem tudok reagálni, mert egyszerűen nem értem. Bizalom, kinyilatkoztatás, rivaldafény, pótcselekvés? :F

    Minden a legnagyobb render!

  • Rayyy

    senior tag

    válasz bambano #90 üzenetére

    Nem tudtam, nem ismerek ilyen szoftvert. De utána fogok nézni.

    Minden a legnagyobb render!

  • Rayyy

    senior tag

    válasz bambano #100 üzenetére

    Miért lenne az állam kizárólagos feladata egy terméktájékoztató vagy használati utasítás létrehozása, közzététele? És ha már az ő feladata, akkor nem az a logikus, ha szakértőket bíz meg vele? Tehát a szolgáltatót, aki elvileg ért ahhoz, amivel foglalkozik. Igen, költsége az van, de szerintem a gazdaság szereplői ügyesen megtanulták az ilyen járulékos költségek beépítését a termékeik árába.
    Költség szempontjából pedig, ha az államnak kellene vele dolgoznia, akkor megbízná és kifizetné a független szakértőket, akik ugyanúgy pénzbe kerülnének nekünk, mert elvileg az állam pénze a mi pénzünk.
    Ha pedig a cég költ arra, hogy jobban használják az általa forgalmazott terméket, akkor elméletileg kevesebb lesz a rossz használatból eredő baleset, kár, per, negatív értékű reklám, tehát hasznos befektetés az edukáció részéről is. Plusz ugye jogi szöveg, amire probléma esetén lehet hivatkozni.

    Minden a legnagyobb render!

  • Rayyy

    senior tag

    válasz bambano #107 üzenetére

    Miért, belém kötöttek? Pontosan miben nincs igazam? Vagy mire gondolod te azt, hogy én azt hiszem, hogy igazam van?
    A terméktájékoztatót úgy értettem, mint edukációs anyag, ami felhívja a gyerekek és szüleik figyelmét az internet lehetséges veszélyeire, tanácsokat ad a használatával kapcsolatban és esetleg tartalmaz valami kezdetleges appot, ami... nem is tudom, hogy mit csinálhat... mondjuk egy erős szűrővel rendelkező böngésző? Vagy adblocker? Nem tudom, majd megnézem.
    A lényeg, hogy nem érvényteleníti a megnevezés azt, amit írtam.

    Minden a legnagyobb render!

Új hozzászólás Aktív témák