Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mezga Aladár

    veterán

    válasz gjanner #36539 üzenetére

    "A 4K előbb-utóbb teret nyer"
    A tartalom készítőknél biztos, de a fogyasztóknál...ki tudja.
    Jelenlegi állapot szerint semmi pluszt nem ad.
    Ezt tv-s felhasználásra értettem.
    Ha lesz normális árú vetítő ott már van értelme.
    Ez pontosan olyan, az iparág által mesterségesen generált élénkítés, mint a 3d.

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

  • gurabli

    senior tag

    válasz gjanner #36539 üzenetére

    Itt nem az a lényeg, hogy mennyire erős a vas és akkor időt álló lesz, sajnos. Az számít, hogy mit támogat a GPU rész hardveresen. Max annyit lehet javítani, ha mellé pakolsz egy i7-est, az szoftveresen megoldaná, ha nincs hw támogatás gpu részről, de minek?
    Ezek nem drága cuccok, változás szerintem max majd a h264->h265 váltáskor lesz, én is szeretném tudni, hogy mikor. Az akkori itx lapok is szvsz kb. ennyibe kerülnek majd, mint a mostaniak. De elvileg a Braswell képes a h265-re, de még várunk szoftveres fronton. A Skylake is képes lesz rá, de sokat nem tudni még.

    Arra azért készülj fel, hogy tanulnod kell egy kicsit, nem a final Kodi kell majd, hanem egy development build, lehet néha belefutsz pár bugba, de ez a stable-nál is igaz.

    Ha megy az angol, akkor szinte csak copy/paste lesz a Kodi telepítése, de azért nem árt a Linuxos alapokkal tisztában lenni, mondjuk a fájlrendszer, ssh, nfs, samba, ppa, stb. De ha ráérzel és kitartasz, nagyon rá lehet kattanni.

    Hangminőség: Pi-re van egy külön distro, Volumio, ami erre van kihegyezve, félelmetes minőségű hangot ad. Nem lesz gond vele Braswell alatt sem, meglátod.

    Ha lenne időm (és egy N3150-itx lapom:)) akkor írnék egy telepítési útmutatót, amolyan copy/paste alapon, ha azt követi valaki, akkor aránylag gyorsan kész a rendszer.

    Emígy dobj fel pl. egy VM boxot a gépedre és mehet rá az Ubuntu Server, lehet szórakozni, vagy eleve az laptop/desktop PC-n.

    Léteznek Linux driverek, de a legtöbb még nincs benne a kernelben, ezért újabb kernelt kell felpakolnod (nem nagy cucc).

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák