Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    válasz gjanner #36524 üzenetére

    Nézd, ez úgy általánosságban szól, másra is érvényes, nem csak erre, amit kérdeztél.

    Alapjában véve három vonal van.

    1) aki ragaszkodik a windowshoz. Ott kell az izmos hardver, minden mhz számít, min.4 de inkább 8GB ram, stb. Jól jön az erős CPU is, mert eleve sokat fog a win meg az, hogy egy grafikus felületet kell futtatnod azért, hogy futtasd a Kodit (röhej, nem bírtam ki). Millió megkötés van. De aki ezt ismeri (csak) és/vagy nem hajlandó megismerni mást, az is itt köt ki. Hibátlan htpc-d lesz windows alatt is, ma már szerencsére ez nem kérdés, de sokat lehet bosszankodni, ha egyszer meglátod, hogy linux alatt mit lehet művelni:)
    Tény, ha nem Openelec (az a windowsnál is ezerszer egyszerűbb) és nincs meg a kellő Linux tapasztalatod, akkor rögösebb az eleje, de ezerszer megéri, ha van rá időd és kedved.

    2) Linux. Htpc-nek, nasünak, szervernek ez való. Aki nem ismeri, annak azért eltart egy ideig még rájön, hogy miben más, mint a win. Ha ismered, nem is gondolkodnál windowsban, ha csak nem akarod játékra is használni (ami szerintem nem jó, mert zajos, rengeteg áramot fogyaszt, stb, akkor külön PC vagy konzol játékhoz). Más semmi nem szól a win mellett, persze az mellett, hogy valaki winben jártas, linux pedig idegen terep. Ez tény, nyomós ok.

    3) kész kütyüt vesz, ami szerintem sok korláttal jár, de szinte plug'n'pray, szóval nem kell vele sokat barmolni. Amíg nem szeretnél valamivel kicsit többet, mint amit tud.

    Mindenki döntse el, hogy melyik csoportba tartozik, ez alapján döntsön.

    Amit írsz, arra a Braswell lenne a legjobb megoldás, Linux alatt. Eleve nem kellene ntfs fájlrendszer, ááá, nem is kezdem sorolni.
    SSD-re teljesen felesleges torrentet rakni, semmilyen formában, csak fölöslegesen nyírja, a Red tökéletes lesz. Az SSD-ről a rendszer és a Kodi, valamint a library fut, ezért érdemes ma már minden htpc-be rendszernek ssd-t rakni.
    Harmonyhoz egy Flirc vagy MCE vevő kell és már kész is. Mindent be tudsz állítani, sok féle kombót.
    Ki tudja, hogy mit hoz a jövő? :) Mint írtam, én egy több, mint 5 éves ION-t használok, pontosan úgy teszi a dolgát, mint a mai legmodernebb cucc tenné (htpc-ről beszélünk). És 1080i/p esetén örökre tenni is fogja h264 esetén.
    Hogy mikor lesz valami a h265-ből? Ki tudja. Nem könnyen vált a scene. Még az xvid is életben van, szinte mindent megtalálsz, szóval? De a Braswell támogatja hardveresen a h265-öt, csak még nem működik rendesen, szóval ez elvileg nem lesz gond.

    Zenére az spdif elvileg jó lesz az ASRock lapon, szerintem nagyon korrekt minőség ma már. Nem érdemes USB-ben gondolkodni. Akkor inkább egy pi (1-es is jó) zenére egy HiFiBerry DAC-al és tényleg hifi minőségben lesz a zene. De szerintem az Asrock is jó lesz. Az analóg az xar, akkor rendes hangkártya kell bele, pl. egy Asus Xonar.

    Dual ram valóban ad érezhető különbséget, Braswell esetén pl. kell is h265 esetén. Szóval, akármennyi ram is lesz, dual legyen.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • canniball

    nagyúr

    válasz gjanner #36524 üzenetére

    Arra gondoltam, hogy lesz-e 3D, 4K miegymás, de ezek szerint max. fHD. Akkor bőven elég egy full integrált mobo is.
    A linkelt vevő és a Harmony összelövése gyerekjáték (a Logitech adatbázis ismeri).

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Új hozzászólás Aktív témák