Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Peak #22377 üzenetére

    ps: Kiegészítő jelleggel, szétválasztva az előző kérdéstől az LCD vs plazma vitához csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem a plazmások kicsit fordítva ülnek a lovon ebben a kérdésben. Igaz, hogy a plazma jobb a mozgásban, de szerintem épp nem ez a lényeg:

    1. Gyors mozgásnál:
    - Az LCD-knek is megvan a kellő response timejuk/motion resolution-jük (ahogy tetszik) a tesztek és a látvány alapján is.
    - Az emberi szem kevésbé érzékeny a fix részletekre ilyen esetben. Ha nincs orbitális utánhúzás akkor kb. tök mindegy.
    - A források is rájátszanak erre. A filmek 99%-ban a természetes motion blur is megvan, elve nem "szintetikus" sorozatképeket kap az ember és nem is erre vágyik.

    2. Lassú mozgásnál:
    Mindennek az ellentéte, amit fentebb írtam:
    - A forrás ilyen szempontból "tiszta" (már ha nem b*sszák el film grainnel meg mindenféle hülyeséggel)
    - A szem is érzékenyebb a részletere.
    - És ebben (kvázi állókép) az LCD-nél van az előny. A kép áll... míg a plazmán egy vibráló izét nézel.

    Nekem speciel a fentiek alapján a plazma képe kevésbé szimpatikus, az LCD-ké jóval inkább (persze a megfelelő minőségűeké, nem a low cost, 50Hz-es homályládáké)

    De ezt függetlenül az LCD mozgásfelbontási kérdéstől írom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák