Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Peak #17900 üzenetére

    Nem jó amit mondasz:
    Ha van két cellád, az egyik üres, de sokszor írtad már, a másikon van adat, de még kevésszer volt írva.
    Melyikre írod az új adatot?

    1. Ha az üresre akkor egy már jobban elhasznált cellát öregítesz tovább.
    2. Ha a kevésszer írt cellára akkor viszont előtt onnan el kell mozgatnod az adatot, vagyis ez meg nem 1db hanem 2db írás. Vagyis épp a kíméléssel öregíted jobban, hiszen 2 írási ciklus ment le egy helyett, mint az 1. esetben.

    És itt jön a képbe a teleírt SSD. Ugyanis, ha NINCS helyed az SSD-n akkor az 1. módszer nem tudod használni érdemben. Ha van rajta 5MB helyed konstans (és oda írsz/törölsz) akkor vagy azt a pár cellát öregíted mindig ahogy írsz/törölsz róla. A 2. módszernél pedig több a felesleges írás, mint az első esetben.

    És bezárult a kör!

    Az, hogy meddig bírja az SSD teleíva vagy anélkül más kérdés. Én is úgy gondolom, hogy átlag használatra megfelelő az élettartama, de azért simán el tudok képzelni olyan területet ahol ez nem elég.

    A szerverekről ne beszéljünk ahol amúgy sebesség miatt lenne létjogosultságuk, de még az otthoni átlagfelhasználásnak is vannak olyan szegmensei amikről fogalmunk sincs. SSD-t ma rendszernek vesz mindenki. Adattárolásra, torrentezni, letölteni, stb ember nem használja szinte, amire egy HDD-t szó nélkül 10-ből 5 ember használ. Szóval értem én, hogy eddig még nincsenek rossz tapasztalatok, de ezeket a tényezőket: felhasználás, eddig eltelt használati idő, stb... érdemes figyelembe venni.

Új hozzászólás Aktív témák