Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz emvy #20 üzenetére

    Ezt már sok évvel hallottam egy AI-val foglalkozó kutatótól, hogy az AI-kutatás mindig arról szólt, hogy egy csomó dologról kiderül, hogy tulajdonképpen intelligencia nélkül is meg lehet oldani tök jól (talán a sakk volt az első ilyen).

    DRM is theft

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz emvy #115 üzenetére

    Ezt így a Prohardver fórumán megértem. De a szélesebb világban már nincs akkora verseny.
    A dolgozói rétegben meg pláne nincs. Mondjuk egy fémiparban a cég évente egyszer meglátogat vmilyen workshop-ot, vesz egy új gépet, szervez egy oktatást és kb ennyi elég a versenyképességhez. Más fizikai iparágakban szintén, ahol nincs Moore-törvény, stb.
    Elég keveseknek van "karrierje" - akiknek van vmilyen feljebblépési lehetőségük a pályájukon. Mindenki másnak állása van, amiben robotolni lehet csak. Arra meg nincs szükség 12 órában szerintem az aranykorban. Termelés szempontjából biztosan nincs. Megélhetés az meg egy másik (szomorú) történet.

    [ Szerkesztve ]

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz emvy #121 üzenetére

    Egy iciripiciri részük közelít ehhez pl. amit leírtál. Ezekről is volt szó eddig, viszont a teljesség kevéért megemlítem, jellemzőbb az hogy már ott kezdik, és oda vannak betámogatva hogy felsővezetésben landoljanak. Nyilván a munka, szórakozás lehet. De ezeken a szinteken már olyasféle szórakozás, mint amikor az egyik ovis megeteti a homokot a másikkal. Kevésbé fennköltek a döntési pozíciók, mint ahogy láttatni szeretnék. Pl. Zuckerberg is tanulhatott úgyis mandarinul, hogy megvette a tanuljunk gyorsan mandarinul című könyvet, és napi 4 órát aludt, meg úgy is hogy a nyomában járt napi 24-ben egy kínai hostess, és mindkét verzió végződhetett azzal hogy a kínaiak visítottak a röhögéstől ha elhagyta a tárgyalóhelyiséget. (na meg a heti egy könyv, ezen már poénkodni is ciki lenne) Több 10 000 fős céget vezet, ennek a mondatnak is csak lentről nézve távcsőből, van valamiféle fogalmi kerete, de mélyebben belegondolva ez olyan kifejezés hogy nem tudom hogy valami vagy megy valahova. Mindig ez a baj ezzel a mitológiával, hogy semmi tény nincs mögötte, de hát azért is készült amiért valamikor kitalálták, hogy Zeus dönt a világosságról. Az egész világ a legkisebb ellenállás felé tart, de pont a magas státuszú emberek basznak ki magukkal, ennek azért hihetetlennek kéne lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

Új hozzászólás Aktív témák