Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • papucsiga

    csendes tag

    válasz Laci4 #72324 üzenetére

    Nem tudom a H03-ból melyik verzió van neked. Amint látni ez főként reflektoros, abban van az osram led. Kimondottan hideg fehér fénnyel. A másodlagos led nagyon szépen térít, kb. 4000K. Viszont nem túl acélos. Kartávolságban el lehet vele szöszölni. Inkább olvasó fény ez, a pirossal egyetemben. Ha visszakeresel meg tudod nézni én hogyan oldottam meg a tiszta homogén fényt a reflektor esetében is. Van hozzá akku is, 2600 mAh. Üzemidőre szerintem nem lehet panasz, főként ha kap egy nagyobb kapacitású akkut. Fejpántja nekem kényelmes. 55-ös a kobakom, van még benne tartalék ha nem is túl sok. Én úgy gondolom, hogy jól összerakott kis fejlámpa ez.

  • H-Zol

    senior tag

    válasz Laci4 #72324 üzenetére

    Kisregény elolvasva :D
    Úgy látom alszanak a nagy fejlámpások , sokat nem tudok segíteni én nem szeretem a fej lámpat , javításnál is inkább kisebb mágneses végű lámpákkal javítok , de pár éve van egy Sofirn SP40-em SST40 LED van benne őt is sokat mágnesről használom teljes megelégedéssel sőt több ismerősnek is be szereztem és mindenki elégedett !!
    Hirtelen szét néztem , szerintem neked ez [link] tökéletes lenne , és ez szinte fél pénzből ki jön, mind amit írtál, igaz Kínából de az már 25-ig biztos nem ér ide , de szét lehet nézni hátha van közelebb is !
    Ez egy ajánlás volt, de majd írnak itt a többiek is !!

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Laci4 #72324 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönömöm papucsiga és H-Zol a válaszokat, véleményeket!

    Ment a filózás, illetve ma tudtam beszélni apóssal is úgy, hogy nem volt mellette anyós :D

    A piros fény nem hatotta meg őt, nem kitétel..
    A pipa lámpa kialakítás tetszik neki, hogy az könnyen kivehető..(nem mintha a fejlámpa kialakításút nem ugyanúgy két gyűrű fogja csak.. :B )

    Ezek alapján a Piros-fehér fényű SOFIRN D25LR kiesett, mint ahogy a WUBEN H1 is.

    Fenix HM50R V2.0 alzán nincs már, plusz pici akksis, és mint menet közben kiderült, jó lenne a minnél nagyobb üzemidő-fényerő..(szerintem utóbbi felesleges, gondolva a felhasználásra, illetve, hogy a szokásos pipa lámpák méretükből fakadóan úgyis visszább vesznek 5-700lm-re.. vagy még kevesebbre.. ) szóval az is kiesett..
    20 ezer fölé nem igazán menne, én se annyira, így a komolyabb Fenix lámpák kiesnek..

    Említette még a Convoy, Wurkos lámpákat (sportlámpát nézte)..
    Convoy H1 nincs töltés.. nem nyert.. H3 2700-akkus.. SST40 ledes (az ha jól gondolom nem magas CRI-s, plusz már ahogy az elején tippeltem is, valóban a meleg fény felé tendál a gondolata.. ára is ott van majdnem 20ezernél, akku nélkül.. (tudom, van akksim :D )

    Így igazándiból nem marad más, ami alapjába véve nekem is egész szimpi, ha nem olvastam volna az elmúlt pár hszt, amikben pont az Armytek lett kicsit lehúzva gari szempontból..
    meg talán kicsit a megbízhatósága is.

    De azt hiszem, ennek ellenére csak be kockáztatok egy
    Armytek Elf (v2) C2-tőt.

    - egy kis okossággal (fórum olvasás -10%) 20 160Ft
    - elvileg raktáron van, remélem holnap el is tudom hozni (szombatra kellene)
    - ennyi pénzért egy elvileg márkás, sokat tudó, akksit, fejpántot, övcsipeszt, karpántot tartalmazó lámpa.. (konkrétan a Convoy H3 majdnem ennyi, tartozékok nélkül szinte..)
    - elvileg gari.. no ez.. :U
    - magas CRI, természetes fény (nem találtam eddig erre konkrét K számot, viszont láthattam, hogy a kinti oldalon BF áron is drágábbra jönne ki, mint itthonról..)
    - töltő port, akár akku nélkül is működik (korlátozottan..)

    Eskü, tetszik a kis nyavajás.. csak ne olvastam volna a fentieket :DDD

    Ellenvetés? Vagy egyéb ötlet?
    Bár az éjszaka folyamán megrendelem, hogy holnap délután amikor felébredek (éjszakás vagyok) tudjak menni érte..

    Illetve valaki esetleg valami más okosságot tud az ár csökkentésre? (így se rossz, de sose árt, ha lehet csökkenteni..)

    Köszi mindenkinek! :R

    ui: néztem még a Armytek Wizard (v4) C2 Magnet USB-t
    Ez ha jól nézem így hírtelen, az ELF mágneses töltésű változata.. :U
    De ebből sajna jelenleg, meg ezen az áron csak hidegfehér fényű van :(
    Illetve itt nem tudom mennyire játszik a véletlen rövidzár, illetve van e védelem ilyen esetre..
    Bár abból kiindulva, hogy mágneses talpa van, ha jól sejtem nincs egy síkban a belső pólus, süllyesztve lehet.. így neccesebb, ha nem is lehetettlen a rövidzár :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák