Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz saril #67743 üzenetére

    Nekem akadnak távolabbra világító lámpáim is, pl. Acebeam T27, L16, L17, Armytek Barracuda PRO, Predator PRO, Astrolux C8, közepes távra pl. Nitecore EA42, EA41, MH23, Fenix LD42, Maglite ML300L 3D, Armytek Viking PRO, Emisar D4V2, Convoy M1, Ledlenser P7R Signature és rengeteg apróbb lámpám is akad. Ezért mertem írni amit írtam.

    Jelenleg a kert végében, konténer lakásban lakom, mivel felújítsuk a családi házunkat. Kb 80 m -re van a konténer a háztól. Elejével az Acebeam L16 -ot használtam (500, 1000, 2000 lm fokozatokon). Meglehetősen hamar lemerült. Én is a magasabb fokozatokat használtam. (Lemerülve meg hiányzott a fényerő.) Az Acebeam T27 és az Armytek Barracuda PRO nagynak bizonyult, zsebre vágni. Az Armytek Predator PRO, és az Acebeam L17 maradt a távolabbra világítók közül. Mivel mindegy, hogy 3 lux vagy 6 lux vagy 25 lux fényességgel világítom meg a házat. Alacsonyabb fokozatokon is jól megvilágítják a házat. Így nem merülnek olyan gyorsan. Közelebbről meg már a jobban terítő lámpák váltak be. A beltérről nem is beszélve. Beltérben egyébként is felesleges a több 1000 lm. 30 m távról már az egész ház jól meg van világítva. Egyenletesen. Nincs vakító fénykör (hot spot). Mivel nem 2 perc körbejárni az ingatlant, meg vissza is kell találnom a konténerhez, esetleg naponta többször, ezért inkább huzamosabban bírja a lámpa, ez a lényeg.

    Az esti sétánál, túrán is huzamosabban kéne üzemelnie a lámpának. Nem szoktam futni, így megnyúlik az idő, ameddig kéne üzemelnie a lámpának. Ezek a 20+ cm hosszú, 6+ cm fejátmérőjű lámpák a legtöbb esetben nincsenek velem, mivel túl nagyok számomra (ezért is vettem az Acebeam L17 -est).

    Zanflare F1 is volt a kezemben. A 2 legfelső fokozata elég hasonló. Az 50, 290 lm nem az én világom. Nálam, ez is túl gyorsan merül. Túlságosan is gyorsan. De ez én vagyok. Ettől független, Neked bejöhetnek. ;)

Új hozzászólás Aktív témák